Home » Futboll » Ekipet »

Johan Cruyff: Messi më spektakulari, por Xavi më i mirë!

 

Legjenda e gjalle e Barcelones Johan Cruyff ka thënë se Messi është më spektakulari, por Xavi është më i mirë!

Argjentinasi Messi është cilësuar si lojtari më i mirë i brezit të tij, por ish ylli i Ajax-it ka thënë se plejmejkeri, spanjolli 31- vjeqar është një hapë më përpara se fituesi i trefishtë i Fifa Balon d’Or.

“Lojëtari më i mirë në botë nuk ekziston, sepse ka pozicione të ndryshme” ka thënë Cruyff për ESPN.

“Ka lojtar spektakolar si Messi. Por në qoftë se ju shihni një djalë si Xavi, i cili kontrollon topin dhe menaxhon ritmin e lojës, ai është gjithashtu një lojtar i madh, por krejtësisht ndryshe nga Messi”.

“Është shumë vështirë për të treguar se cili është më i miri. (Në syt e mi), Messi është më spektakolari, por Xavi është më i miri”.

 
 
 

0 Komente

Bëhu i pari që komenton.

 
 

Çka thua ti? Komento