Home » Futboll »

Eleminohet Interi!

 

Marseille ka arritur që të kualifikohet më tutje në Champions League, pasi ka arritur të shënoj një golë si musafir kundër Interit, duke humbur 2-1.

Në pjesën e parë loja ishte e barabart nga të dyja palët, dhe perfundoi pa gola.

Në pjesën e dytë filloi gjithqka mbarë për Interin, kur në minutën e 75′ shënoi milito për 1-0.

Thuajse Inter u kualifikua, mirëpo kjo nuk ndodhi!

Në minutat e fundit të lojës shënoi Brandao, duke i siguruar kualifikimin e Marseilles, por kjo nuk zgjati as 30 sekonda kur u akordua një penalti për Interin, nga pika e bardhë i sakt ishte Pazzini mirëpo kjo nuk mjaftoj që Inter të kualifikohet!

 

 
 
 

0 Komente

Bëhu i pari që komenton.

 
 

Çka thua ti? Komento