Home » Futboll »

Parashikim: Manchester City – Sporting Lisbon

 

Roberto Mancini do të mundohet që ta rikthejë rezultatin për ecur më tutje, pasi që pas humbjes në rrethin e parë të Europa Ligës qytetarëve iu ka hubur shpresa për suksese në takimet e tyre si vendas.

Formacionet e mundshme

 

MANCHESTER CITY

Hart
Richards, Kolo Toure, Savic, Clichy
Nasri, De Jong, Milner
Johnson, Balotelli, Silva


SPORTING CP


Patricio
Pereira, Polga, Xandao, Insua
Fernandez, Carrico, Izmailov, Suarez
Capel
Van Wolfswinkel

Manchester Citit siç duket sonte do të jet pa shërbimet e shumë lojtarëve kryesor, dy qendër mbrojtësit Vicent Kompany dhe Joleon Lescott që të dy të lenduar, po ashtu Pablo Zabaleta dhe Gareth Barry i cili ka probleme me kurrizin e tijë.

Ricardo Sa Pinto do të startoj me formacionin e njejtë, dhe po ashtu do të jet një shancë shumë e mirë për përformancat e Jeffren Suarez i cili mundë të startojë në 11-ën e parë.

A e keni ditur

Manchester City ka një rekordë të shkëlqyer në katër ndeshjet e fundit në të gjitha kompenticionet  duke shënuar 12 gola. Manchester City asnjëher nuk ka humbur tri ndeshje radhazi këtë sezon, për veq dy humbjeve të humbura nga Manchester United në FA Cup dhe një në ligë kundër Liverpoolit.

Sporting Lisbon, trajneri Ricardo Sa Pinto ka humbur vetëm një takim prej se kur e morri drejtimin e skuadrës në Shkurtë të këtij viti. Diego Capel është lojtari që ka marrë kartona të verdhe më shumë se çdo lojtar tjetër i skuadrës, Sportingi gjatë ndeshjës me Legia Warszaw ishte takimi ku u dhan 11-të kartona të verdhë ku dhe u shpall takimi i viti.

Parashikim: Manchester City 3 – 1 Sporting Lisbon

Në takimet e tjera të Europa Ligës  do të ndeshën këto skuadra

Olympiacos – Metalist

Schalke – Twente

Besikatas – Atletico Madrid

 
 
 

1 Koment

 
 

Çka thua ti? Komento