Home » Tenis »

Finalja e ATP Monte Carlo: Djokovic – Nadal

 

Novak Djokovic luftoi nga një set mbrapa për ta mposhtur Tomas Berdych dhe për ta siguruar finalen e Monte Carlo Masters ku dhe do të takohet me shtatë herë kampionin e këtij turneu Rafael Nadal

Numri një i tenistit ka treguar edhe njëherë se është i fortë gjatë takimit kundër Berdych duke e mposhtur atë 4-6 6-3 dhe 6-2. Serbi tashmë është një hapë larg për të siguruar një titull që kurrë më parë se kishte fituar por për të arritur këtë ai duhet ta mposhtë mbrojtësin e këtij titulli Rafael Nadal i cili të dielën spanjolli mposhti Frances Gilles Simon në dy seta 6-3 dhe 6-4.

Ishte fitorja e 41 e Nadalit në këtë garë që ai është kampion absolut që nga 2005

 
 
 

0 Komente

Bëhu i pari që komenton.

 
 

Çka thua ti? Komento