Home » Futboll » Ekipet »

VIDEO: Arsyet e eliminimit të Barcelonës nga Liga e Kampionëve!

 


Nuk kemi qëllim të hedhim krip mbi varrë tek Barcelonasit apo të nënvlerësojmë punën dhe lojën e secilit lojtarë të Chelsea-s por Barcelona vërtetë ka humbur shumë raste në të dy ndeshjet me Chelsea në UEFA Ligën e Kampionëve.

Një video e re që është publikuar së fundi në youtube.com duke ju falenderuar 101 Great Goals, tregon një mori rastesh që kishte ekipi blaugranë për të avancuar në finalen e turneut më prestigjioz në Evropë.

Ca prej këtyre rasteve u shpëtuan nga portieri fantastik Petr Cech apo mbrojtësit tjerë të Chelsea, ca tjera ishin dhe do mbesin raste 50-50, e disa tjera thjesht duheshin të realizoheshin.

Nëse je tifoz Chelsea, ulu shiko videon dhe vlerëso se sa me fat ishit kundër Barcelonës në dy ndeshjet.

E nëse je tifoz Barcelone ndoshta nuk duhet ta shikosh fare këtë video. Vendos vet.

[vsw id=”O-gq7zqpFLY” source=”youtube” width=”460″ height=”264″ autoplay=”no”]

 
 
 

0 Komente

Bëhu i pari që komenton.

 
 

Çka thua ti? Komento