Home » Futboll »

Alexis Sanchez i dyshimt për takimin kundër Malagës

 

Lojtari Kilian i cili po vuan nga një lëndim mund të mos jetë i gatshëm për Blaugranët në ditën kur ata do ti argëtojnë Andaluzianët

Barcelona është shokuar nga lajmi që Alexis Sanchez është i dyshimtë për takimin e së mërkurës kundër Malagës në Primera Division. 23-vjeqari i cili shënoi gol në deklasimin që ja bëri Rayo Vallecanos prej 7-0 luajti në pjesën më të madhe të lojës kur edhe u zëvendësua në dhjetë minutat e fundit nga Cristian Tello.

Megjithatë, edhe pse ish lojtari i Udinese po vuan nga një lëndim dhe pavarësisht pjesëmarrjes së tij në stërvitje, ai duhet ti kaloj edhe testet e fitnesit për të qenë i gatshëm për lojë.

Edhe pse pati një start të dobët në karrierën në Kataloni por ai është në një formë të mirë duke shënuar 11 gola në La Ligë në 25 paraqitje. Barcelona tani më gjendet shtatë pike mbrapa liderit Real Madrid ku kanë mbetur vetëm edhe tri ndeshje deri në përfundim të sezonit.

 
 
 

0 Komente

Bëhu i pari që komenton.

 
 

Çka thua ti? Komento