Home » Futboll »

Neymar më i mirë se Cristiano Ronaldo

 

Lusi Fabiano beson se sulmuesi i Santosit Neymar është lojtari i vetëm që mund të krahasohet me Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi, ndersa shtoi se ylli Brazilian tashmë ka kaluar sulmuesin e Real Madridit

Megjithatë, ish sulmuesi i Sevilla ka sugjeruar se Neymar duhet të kaloj në Evropë nëse dëshiron të bëhet një ndër lojtarët më të mirë të futbollit.

“Unë mendoj që fakti që ai nuk luan në Evropë dhe nuk e shohë atë duke sfiduar Messin, por pa dyshim ai veç është më i mirë se Cristiano Ronaldo”  ka thënë Fabiano.

“Messin ende jo, unë e admirojë atë shumë dhe e kamë parë nga afër se si luan ai”

Fabiano ishte dëshmitarë i aftësive të Neymarit kur ai shënoi hat-trick të dielën në gjysmëfinale të Compeonata Paulista në takimin që Santosi mposhti Sao Paulo 3-1.

 
 
 

0 Komente

Bëhu i pari që komenton.

 
 

Çka thua ti? Komento