Home » Futboll »

Luis Enrique gati të lë Romën

 

Trajneri i Romës Luis Enrique ka informuar lojtarët e tij se ai do të largohet në fund të sezonit

Trajneri Spanjoll që ka qen në zjarr që disa muaj për shkak të dështimit që të dërgoj Giallorossët në ndonjë garë Evropiane, mirëpo 42-vjeqari ka refuzuar që të flasë për të ardhmen e tij në Romë, por të Enjëten në përfundim të stërvitjeve ai iu ka adresuar lojtarëve dhe stafit.

Besohet se të Shtunën në konferencën për shtyp para ndeshjes ai dhe do të bëjë publike vendimin e tij.

Ish trajneri i Chelsea Andre Villas-Boas është një ndër favorit për të marrë drejtimin e skuadrës Romake, Portugezi që në muajin Shkurtë veç e kishte diskutuar mundësin e kalimit të tij në kryeqytetin Italian.

 
 
 

0 Komente

Bëhu i pari që komenton.

 
 

Çka thua ti? Komento