Home » Tenis »

Rome Masters: Murray mposht David Nalbandian

 

Andy Murray ne Australian Open

Andy Murray gati sa nuk u dëshpërua nga David Nalbandian për ditëlindjen e tij të 25-të në raundin e tretë të ATP Rome Masters

Murray dukej se ishte në rrugën e fitores kur ai lehtë morri setin e parë, por më pastaj e gjeti veten barazim kur Nalbandiani u rikthye me gjuajtjet e tij të një pas njëshme.

Në fund edhe fati shkoi në anën e Murray ku në setin e tretë ai shkoi në pushim me një epërsi të vogël, më pastaj vazhdoi tutje ku dhe korri fitore në dy seta 6-1 4-6-7-5 një fitore për ditëlindjen e tij të 25-të

 
 
 

0 Komente

Bëhu i pari që komenton.

 
 

Çka thua ti? Komento