Roland Garros: Rekordë të fitoreve Federer!

 

Roger Federer shënoi fitore kundër Adrian Ungur, ku edhe theu rekordin prej 234 fitoreve në të gjitha grand slam

I treti në ranglistën botërore mposhtin kundërshtarin e tij 6-3, 6-2 dhe 6-3, që të kaloj Jimmy Connors në listën se kush kishte fituar më së shumti takime tenisi në katër turnet kryesor.

Por ai ishte i detyruar që të mundohej më shumë kundër të papriturit Ungur, i cili morri setin e tret në mënyrë perfekte, po as ky nuk mund  ti konsistonte sfidës.

Rumanezi, qe ishte hera parë për të në një grand slam, veç ka treguar potencialin që posedon ku në raundin e parë ka mposhtur David Nalbandian. Por ai u mposht ng.
a Zvicerani që edhe ia theu rekordin Connors që mbante.

 
 
 

0 Komente

Bëhu i pari që komenton.

 
 

Çka thua ti? Komento