Home » Futboll »

Kagawa kryen testet mjeksore te United!

 

United ka njoftuar një Muaj më parë për blerjen e Yllit Japonez, Shinji Kagawas, nga Borussia Dortmund.

 

Edhe pse me një tarifë të pa zbuluar, Kagawa sot ka kryer testet mjekësore te United, dhe ka nënshkruar kontratën 4 vjeçare që fillon nga 1 Korriku i këtij viti.

Ferguson është i kënaqur që Kagawa erdhi në Old Trafford, ai gjithashtu tha për Manutd.com: “Shinji është një Mesfushor me aftësi të madhe, dhe ka për qëllim golin, Jam i kënaqur që e ka zgjedhur Unitedin.”

“Unë besoj se ai do të ketë ndikim të madhë pozitiv në lojën tonë. Ne do të punojmë shumë me të” U shpreh Ferguson

Pas Fergusonit, deklaratë dha edhe vetë Shinji Kagawa:

“Kjo është një sfidë me të vërtetë e madhe, jam i lumtur që do të luaj në ligën më të fortë në botë, Kjo është vërtetë emocionuese, menzi presë të njifem me ekipin dhe të luaj bashkë me ta” tha Kagawa

 
 
 

0 Komente

Bëhu i pari që komenton.

 
 

Çka thua ti? Komento