Home » Euro 2012 »

Kryeministri Spanjoll parashikon fitore prej 2-0 kundër Portugezëve

 

Kryeministri Spanjoll Mariano Rajoy beson se La Roja do të kryej detyrat si duhet në gjysmëfinale të Euro 2012 kundër Portugalisë

Skuadra e Vicente del Bosque hyn në këtë takim së favorit, pasi në çerekfinale mposhtën Francën 2-0 dhe se Rajoy beson shumë se kombëtarja e tij posedon gjithë potencialin që të korrë suksese të mëtutjeshme.

Pasi mbërriti në kuvend Rajoy spontanisht tha “Spanja do të fitoj 2-0”.

Ministri i Punëve të Jashtme të Spanjës Juan Manuel Garcia-Margallo ka konfirmuar prezencën e Rajoy në finale të Euro 2012, por a do të shohë kombëtaren e tij në finale kjo mbetët të vendoset sonte.

“Kryeministri ishte në takimin e parë të Euro 2012 dhe do të jetë edhe në takimin e fundit” ju ka thënë gazetarëve Garcia-Margallo.

 
 
 

0 Komente

Bëhu i pari që komenton.

 
 

Çka thua ti? Komento