James Harden kishte 37 pikë dhe Raketa Houston këput një skaj katër-lojë me një fitore 117-111 mbi Timberwolves nga Minesota të martën në mbrëmje. “data-reagid =” 32 “> HOUSTON (AP) – James Harden kishte 37 pikë dhe Raketa Houston këput një skaj katër-lojë me një fitore 117-111 mbi Timberwolves nga Minesota të martën natën.

Rockets përshkuan pjesën më të madhe të pjesës së hershme të kësaj loje, por përdorën një vrap të madh në tremujorin e tretë për të marrë epërsinë dhe për të mbajtur fitoren. Ishte një fitore shumë e nevojshme për një ekip i cili e quajti një humbje të fortë ndaj Orlandos natën e së Dielës “fundi i shkëmbit”.

“Ne u bëmë pak të dëshpëruar dhe luajtëm më shumë dhe luajtëm me një qëllim pak më shumë,” tha trajneri Mike D’Antoni. “Dhe pastaj bëmë të shtëna të mëdha që nuk i kishim bërë.”

Stuhia e tyre e humbjes, e cila përputhej me një sezon të lartë, erdhi pasi ata fituan gjashtë me radhë dhe i hodhën në vendin e gjashtë në Konferencën Perëndimore me afrimin e shpejtë të play-offit.

“Shpresojmë se kemi mësuar mësimin tonë dhe nuk kemi pse të ndërmarrim asnjë hap prapa,” tha D’Antoni.

Russell Westbrook, i cili përfundoi me 27 pikë. “data-reagid =” 37 “> Harden u zotua pas humbjes së sikletshme të së dielës se do t’i kthejë gjërat. Dhe ata bënë kundër Timberwolves falë pjesërisht në performancën e tij dhe një lojë tjetër të fortë nga Russell Westbrook, i cili përfundoi me 27 pikë.

Pas lojës së të Dielës, Harden tha që gjërat ndiheshin “të çuditshme” në gjyq, por tha se gjërat filluan të ndjehen normale pas pjesës së mesme të martën në mbrëmje.

“Në atë tremujorin e tretë ndihej më lëng,” tha ai. “Ndihej më i lirë. Ndihej më shumë ne.”

D’Angelo Russell kishte 28 pikë për të udhëhequr Timberwolves, të cilët humbën të tretin e tyre drejt.

“Unë isha krenar për mënyrën sesi djemtë tanë luftuan,” tha traineri i Minesota, Ryan Saunders. “Unë e kuptova se çfarë ishim kundër sonte. Një ekip që ishte në një farë mënyre i dëshpëruar për një fitore … por isha krenar për shumë gjëra që kanë bërë këta djem “.

Raketat e udhëhequra nga 3 hynë në të katërt pasi shënuan 10 pikët e fundit të tremujorit të tretë, dhe një 3-shënues nga Harden me rreth tetë minuta të majtë e shtynë epërsinë e tyre në 94-86.

Naz Reid pas kësaj, por Rockets shënoi tetë pikat e radhës, me pesë të parët nga Harden, për ta bërë atë 102-89 në mesin e tremujorit. “data-reagid =” 43 “> Timberwolves mori një lojë 3-pikë nga Naz Reid pas kësaj, por Rockets shënoi tetë pikët e radhës, me pesë të parët nga Harden, për ta bërë atë 102-89 në mes të rrugës.

Eric Gordon e bëri 3-treguesin e tij të parë të lojës për të çuar epërsinë në 105-96 me tre minuta për të kaluar. “data-reagid =” 44 “> Minnesota mori brenda 6 pas një ekzekutimi 7-0 të nisur nga një lojë 3-pikë nga Russell më vonë në të katërtin, por Eric Gordon bëri që tre shënuesi i tij i parë i lojës të shtynte epërsinë në 105-96 me tre minuta larg.

Të dy Harden dhe Westbrook patën shtatë asistime për Houston dhe Gordon shtuan 16 pikë në kthimin e tij pasi humbën dy ndeshje me një gju të lënduar. Harden bëri pesë 3 tregues pasi bëri vetëm pesë të kombinuar në tre ndeshjet e mëparshme.

“Ne kemi vetëm për t’u rikthyer te ne,” tha Harden. “Kthehuni te fryra. Luaj duke luajtur falas, duke luajtur basketboll Rockets në të dy skajet e dyshemesë.”

Jarrett Kulver me rreth dy minuta të mbetura në tremujorin e tretë para se Westbrook shënoi tetë pikët e ardhshme për ta lidhur atë me 80-të. “data-reagid =” 47 “> Minesota u rrit me 7 pas një 3-shënimi nga Jarrett Kulver me rreth dy minuta të mbetura në çerekun e tretë përpara se Westbrook shënoi tetë pikët e radhës për ta barazuar atë në të 80-të.

Lumenjtë Austin për një 3 tregues në buzzer për të vendosur Houston në top 83-80 duke hyrë në tremujorin e katërt. “data-reagid =” 48 “> James Johnson u thirr për të udhëtuar në anën tjetër dhe Westbrook gjeti Lumenjtë Austin për një 3-tregues në buzzer për të vendosur Houston në top 83-80 duke hyrë në tremujorin e katërt.

TIP-INS

Kelan Martin u ul për ndeshjen e dytë me radhë me një këmbë të majtë të spërkatur. … Juancho Hernangomez kishte 18 pikë dhe 10 kërcime. … Minesota kishte 18 xhiro. “Data-reagid =” 50 “> Timberwolves: F Kelan Martin u ul për ndeshjen e dytë me radhë me një këmbë të majtë të spërkatur. … Juancho Hernangomez kishte 18 pikë dhe 10 kërcime. … Minesota kishte 18 xhiro.

Robert Covington kishte dy blloqe të martën dhe ka pasur të paktën dy blloqe në 10 nga 11 lojërat e tij të fundit. “data-reagid =” 51 “> Rockets: G Ben McLemore u kthye pasi humbi një lojë me një sëmundje stomaku. … Robert Covington kishte dy blloqe të martën dhe ka pasur të paktën dy blloqe në 10 nga 11 ndeshjet e tij të fundit.

E RRADHES

Timberwolves: Vizitoni Oklahoma City të Premten në mbrëmje.

Raketa: Vizitoni Lakers në mbrëmje të enjten.Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here