ARTIKUJT E FUNDIT

Mikel Arteta TEAMtalk

Arteta zbulon yjet e Arsenalit të cilët ‘vendosin një buzëqeshje në fytyrë’ pas fitores

Mikel Arteta zbuloi se si dy yje të Arsenalit "i buzëqeshin në fytyrë" pas fitores së rehatshme ndaj Newcastle, ndërsa rezervoi gjithashtu lavdërime për kapitenin Pierre-Emerick Aubameyang. Aubameyang shënoi një rezultat të mirë ndërsa Topçinjtë lehtësuan një Newcastle shumë...

Mendësia motivuese e Ricciardo-s një pasuri e “harruar” në F1 – Fry | ...

Përfitimi i fshehur i Daniel Ricciardo në motivimin e një ekipi të Formula 1 është një nga cilësitë e tij më goditëse, thotë shefi teknik i Alpeve Pat Fry.Duke parë nga afër sezonin e kaluar se si Ricciardo...
90min

Vlerësimet e lojtarëve ndërsa masterklasa e Aubameyang hedh poshtë Magpies të zymta

Arsenal vuri Newcastle në shpatë të hënën në mbrëmje, pasi një mbajtëse nga Pierre-Emerick Aubameyang vendosi një goditje të Bukayo Saka për të siguruar një fitore të gjashtë nga shtatë ndeshje për ekipin e Mikel Arteta.Arsenal dukej e...

Radio MARCA: Roberto Gomez: Largimi i Messit kundër Athletic Club ia njollos karrierën

Radio MARCA Kartoni i kuq i parë i klubitRoberto Gomez: Largimi i Messit kundër Athletic Club e njollos karrierën e tij Radio MARCARadio MARCA's Roberto Gomez beson se largimi i Lionel Messi në finalen e Supercopa de Espana midis...
Yahoo Sports

Ja Morant me një 3-pikësh kundër Phoenix Suns

Associated PressDuka bie nga AP Top 25; Gonzaga, Baylor mbeten 1-2Gonzaga dhe Baylor mbajtën kontrollin e tyre në dy vendet e para në sondazhin e basketbollit për burra të Associated Press të hënën. Bulldogs grumbulloi përsëri...

Firmino do të jetë ‘i pari që do të shkojë’ pasi ish-i preferuari i...

Jamie Carragher ka shprehur shqetësim për formën e Roberto Firmino dhe ndjen Brazili ndërkombëtar është në rrezik të shtrydhur në Liverpool. Firmino është pjesë e tresheve të para të Liverpoolit përkrah Mo Salah dhe Sadio Mane, të cilët...
Haaland, Giroud and Militao

Tregu i transferimeve: Përmbledhja e transferimeve e hënë: Giroud në Real Madrid, Chelsea planifikon...

Tregu i Transfertave Të gjitha lajmet dhe thashethemet më të funditHaaland, Giroud dhe Militao Hello të gjithë dhe mirë se erdhët në blogun e transferimit LIVE këtë të hënë të mrekullueshme. Ju do të jeni në gjendje...
Steve Bruce TEAMtalk

Bruce bën premtimin e Newcastle ndërsa presioni rritet pas vrapimit pa fitore

Steve Bruce ka premtuar se skuadra e tij e Newcastle do të vazhdojë të punojë shumë për ta kthyer formën e tyre pasi bëri nëntë ndeshje pa një fitore në Arsenal të hënën në mbrëmje. Toon zbriti 3-0 në...

Wolff: Russell duhet të hekurt gabimet për të bërë përparimin e F1 | ...

Shefi i ekipit të Mercedes Formula 1 Toto Wolff thotë se çelësi i përparimit të George Russell nuk është përmirësimi i shpejtësisë së tij, por hekurosja e gabimeve.Russell është një pretendent për një vend gare në 2022 në...
90min

Kthimi në kohë i Thomas Partey rrit shpresat evropiane të Arsenalit

Për një ekip të përfshirë në një krizë identiteti për pjesën më të madhe të vitit 2020, Arsenali ka shijuar mjaft fillimin e vitit të ri. Fitorja e tyre 3-0 ndaj Newcastle ishte fitorja e tyre e gjashtë...