MINNEAPOLIS (AP) – Trae Young shënoi një sezon të lartë 43 pikë, Clint Capela kishte 13 pikë, 19 kërcime dhe 10 bllokime, dhe Atlanta Hawks në krye të Minesota Timberwolves 116-98 të premten në mbrëmje.

Young shënoi 25 pikë në pjesën e parë ndërsa Hawks kaluan në epërsi me 19 pikë në pjesën e parë. Ai arriti 40 pikë në fund të çerekut të tretë me një tre-tregues hap-prapa që rriti Hawks 84-59.

“Unë kurrë nuk do të befasohem kur Trae shënon 40 ose 30 ose 12 asistime ose çfarëdo numri është,” tha trajneri i Hawks Lloyd Pierce. “Ai po mëson. Ai po argëtohet me të. ”

Capela kishte gjashtë blloqe në pjesën e parë ndërsa Atlanta mbajti Minesotën në 43 pikë në gjuajtjen 16-të-35. Lojtarët e Hawks në stol qëndronin dhe brohorisnin kur Capela mori bllokun e tij të 10-të në çerekun e katërt, duke goditur larg një goditje nga një drejtues Jordan McLaughin.

Capela u bë lojtari i tretë në historinë e Hawks me 10 blloqe në një lojë, duke iu bashkuar Dikembe Mutombo dhe Josh Smith.

“Unë kurrë nuk kam parë 10 blloqe personalisht”, tha Young. “Ajo që bëri sonte ishte e pabesueshme. Ai e ka bërë këtë vazhdimisht për ne. Duhet të japësh kredi aty ku duhet. Ai po luan vërtet mirë për ne. ”

Viti i dytë përpara Kamera e kuqërremtë u kthye pasi humbi tre ndeshje me një dëmtim në gju dhe shtoi 15 pikë nga pankina për Hawks, të cilët u transferuan në 8-7.

Malik Beasley ishte një nga pikat e pakta të ndritshme për Minesotën me 17 pikë. Naz Reid shtoi 13 pikë, tetë kërcime dhe katër bllokime.

“Ka edhe disa gabime përpjekjeje,” tha trajneri i Timberwolves, Ryan Saunders. “Ata janë ata që nuk mund t’i kemi”.

Minesota ka humbur katër radhazi dhe 11 nga 12 të fundit pasi filloi sezonin 2-0.

Të njëjtat dy skuadra u ndeshën në fillim të kësaj jave kur Hawks mundën Timberwolves 108-97 në Atlanta, pavarësisht 24 kthimeve në sezonin e lartë. Secila skuadër luajti një ndeshje në mes të takimeve, me Minesota duke rënë në një ndeshje në shtëpi me Orlando dhe Atlanta duke mundur Pistons në shtëpi.

Shikoni më shumë në Atlanta Hawks

Kelly Loeffler shet pjesën e Atlanta Dream të WNBA Renditjet e Fuqisë NBA: Brooklyn ngjitet shpejt pas tregtisë së Harden, fitore të mëdha Atlanta debuton me uniformat e reja “MLK”, gjykata, për të mposhtur Minnesota

43 pikë të Trae Young, shkëndijë të trefishtë të dyfishtë të Capela-s (VIDEO) fillimisht u shfaq në NBCSports.comSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu