FILADELFIA (AP) – The Filadelfia 76ers janë në karantinë në New York për shkak të një testi pozitiv COVID-19 për roje Seth Curry.

Një person i njohur me situatën thotë se Sixers qëndruan brenda natës pasi ekipi mësoi për rezultatin pozitiv të Curry gjatë humbjes të së enjtes kundër Nets. Personi foli për The Associated Press të Premten në kushte anonimiteti sepse ekipi nuk e ka bërë publike gjendjen e Curry. Personi tha që nga e premtja në mëngjes Curry ishte i vetmi provë pozitive për Sixers.

Curry u ul në ndeshjen e së enjtes për shkak të një kavilje të lënduar në të majtë dhe dukej se kishte një maskë ndërsa u ul në stol për pjesën e pjesës së parë. Curry goditi gjashtë 3-pikësh dhe shënoi 28 pikë në fitoren e së mërkurës ndaj Washington.

Të Sixers është planifikuar të luajnë të Shtunën Denver në Filadelfia.

Më shumë AP NBA: https://apnews.com/NBA dhe https://twitter.com/AP-Sports

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu