Filadelfia 76ers do të kërkojnë fitoren e 29-të më të mirë të ligës në 31 ndeshje shtëpiake kur të presin Detroit Pistons të mërkurën. “data-reagid =” 12 “> The Filadelfia 76ers do të kërkojnë fitoren e 29-të më të mirë të ligës në 31 ndeshje shtëpiake kur të presin Detroit Pistons te merkuren.

Philadelphia vazhdon të jetë një nga skuadrat më të çrregullt në ligë me një rekord 28-2 në shtëpi dhe 10-24 në rrugë.

Joel Embiid (sup) dhe Ben Simmons (mbrapa), sapo përfundoi një udhëtim rrugor 1-3 me humbje ndaj Lakers dhe Clippers në Los Angeles dhe Golden State Warriors me një fitore mbi Mbretërit e Sakramento i spërkatur brenda. “data-reagid =” 14 “> Gjashtëdhjetë shorthanded, të cilët janë pa Joel Embiid (sup) dhe Ben Simmons (mbrapa), sapo përfundoi një udhëtim rrugor 1-3 me humbje ndaj Lakers dhe Clippers në Los Angeles dhe Golden State Warriors me një fitore mbi Mbretërit e Sakramento i spërkatur brenda.

Josh Richardson (tronditje) është ulur për tre drejt. Statusi i Richardson është i panjohur për ndeshjen e së Mërkurës. “Data-reagid =” 15 “> Embiid ka humbur pesë ndeshjet e kaluara, Simmons ka qenë jashtë për shtatë të fundit dhe roje Josh Richardson (tronditje) është ulur për tre drejt. Statusi i Richardson është i panjohur për ndeshjen e së Mërkurës.

Tobias Harris shënoi 24 pikë dhe Al Horford pati 22 pikë, 10 kërcime dhe shtatë asistime por Sixers ende nuk mundën të heqin Luftëtarët e varfër të Shtunën e kaluar, duke humbur 118-114. Por Sixers tani do të luajnë në shtëpi, ku ata janë pothuajse të pamposhtshëm. “Data-reagid =” 16 “>Tobias Harris shënoi 24 pikë dhe Al Horford pati 22 pikë, 10 kërcime dhe shtatë asistime por Sixers ende nuk mundën të heqin Luftëtarët e varfër të Shtunën e kaluar, duke humbur 118-114. Por Sixers tani do të luajnë në shtëpi, ku ata janë gati të pamposhtur.

“Dua të them, në këtë pikë të sezonit, kur të shihni se ka më pak dhe më pak lojëra, ju duhet të menaxhoni biznesin,” tha Horford për Inquirer.com. “Ajo që është më zhgënjyese për këtë (humbje ndaj Warriors) ishte se ne ishim nën kontroll pjesën më të madhe të lojës. It’sshtë e rrezikshme kur lejoni që një ekip të mbajë varur dhe varur.”

Duke filluar nga e mërkura, Sixers do të luajë pesë nga gjashtë ndeshjet e tyre të ardhshme në shtëpi, megjithatë ata janë akoma duke u rikthyer nga humbja e keqe për Luftëtarët, të cilët kanë rekordin më të dobët të ligës.

“Askush nuk do ta tërheqë atë dhe nuk do ta trajtojë atë si një mënyrë për të mos pranuar gjëra dhe të bëhet më mirë”, tha kreu i Sixers Brett Brown. “Por do të ishte mirë të fitosh dhe të kthehesh në shtëpi.”

Pistons në përpjekje do të shpresojnë të shmangin një humbje të pestë radhazi. Ata janë vetëm 9-23 në rrugë këtë sezon.

Humbja më e fundit e Detroit ishte veçanërisht shqetësuese, 96-84 në Knicks në New York të Dielën. Pistons humbën 15 nga 19 goditje në çerekun e katërt.

“Ishte një lojë me një pikë duke shkuar në çerekun e katërt dhe ne thjesht nuk mund të shkonim asgjë”, tha drejtuesi i Pistons Dwane Casey. “Topi vetëm mbërtheu dhe të gjithë që e kapën, e mbajtën atë, dhe nuk do të prodhosh shumë pikë duke bërë atë.”

Christian Wood, ish Sixer, drejtoi Pistons me 22 pikë dhe tetë kërcime, ndërsa Bruce Brown shënoi 16 pikë. Me një sezon më të dobët 13 pikë në tremujorin e katërt, rrëshqitja e Pistons u zgjat. Në përgjithësi, ata kanë rënë 11 nga 12 që nga pushimi i All-Star.

John Henson, i cili u largua në çerekun e katërt kundër Knicks me një këmbë të majtë të lënduar. “data-reagid =” 24 “> Ashtu si Sixers, Pistons janë rrethuar nga dëmtimet këtë sezon. Lojtari më i fundit i prekur është John Henson, i cili u largua në çerekun e katërt kundër Knicks me një këmbë të majtë të lënduar.

Andre Drummond u tregtua në Cleveland Cavaliers muajin e kaluar. “data-reagid =” 25 “> Blake Griffin është jashtë sezonit me një dëmtim të gjurit dhe Andre Drummond u tregtua në Cleveland Cavaliers muajin e kaluar.

“Ai ndryshoi tërë perspektivën,” tha Casey për Detroit News. “Por është drejtimi që duhet të shkojmë – të rivendosemi, të rindërtojmë, të zhvillojmë djemtë e rinj. Nuk është argëtuese. Painfulshtë e dhimbshme. It’sshtë stresuese. Si trajner, ju doni të dilni atje dhe të fitoni çdo ndeshje. fundi i natës, pasi të keni zhgënjyer nga sistemi juaj, realiteti futet dhe ju e kuptoni se me çfarë po luftoni “.

– Mediat e nivelit të mbrojtjesSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu