Simmons merr Haliburton të dytin në ri-draftin e vitit 2020 fillimisht u shfaq në NBC Sports Bayarea

Tyrese Haliburton po kthen kokën, jo vetëm në Sacramento, por në shkallë kombëtare. Ai është i mençur përtej viteve të tij në fushën e basketbollit dhe po bëhet gjithnjë e më i domosdoshëm për televizionin, madje edhe për basketbollin e bregdetit Lindor si Bill Simmons i Ringer.

Në një të fundit episodi i The Bill Simmons Podcast, Simmons dhe Ryen Russillo diskutojnë rreth Haliburton dhe sa mirë i përshtatet mbretërve. Dyshja madje diskutuan për një rishikim të draftit NBA 2020 dhe kanë Haliburton shumë më lart se çdokush do të kishte pritur para fillimit të sezonit.

“Unë do të shkoja [James] Wiseman, Haliburton, LeMelo [Ball], ”Tha Simmons. “Unë do të kisha LaMelo-n e tretë. Sado i shkëlqyer të mendoj se është LeMelo, thjesht mendoj se Haliburton do të jetë një yll me shumë kohë ”.

Simmons beson se Wiseman mund të jetë i veçantë dhe se Ball është një lojtar që është vërtet argëtues për tu parë, por Haliburton është një fitues.

“Haliburton mund të jetë një nga tre djemtë më të mirë në një ekip kampionati,” tha Simmons.

Ky është një vlerësim tepër i lartë nga Simmons, por kthimet e hershme mund të garantojnë komplimentin.

Përmes 10 ndeshjeve të tij të para, Haliburton është mesatarisht 12.6 pikë, 5.7 asistime, 2.9 kërcime dhe 1.3 vjedhje në 28.6 minuta për lojë për Sacramento. 20-vjeçari po qëllon gjithashtu me një pabesueshme 54.1 përqind nga dyshemeja, 52.1 përqind nga distanca prej 3 pikësh dhe ka një Vlerësim të Efikasitetit të Lojtarit prej 22.0.

“Kjo është arsyeja pse njerëzit e metrikës së përparuar e pëlqyen aq shumë lojën e tij – ai nuk kishte nevojë të kishte topin për të pasur një efekt të vërtetë në lojërat në të dy skajet”, tha Simmons. “Mbrojtja e ekipit është gjithmonë më e mirë kur ai është atje. Efikasiteti sulmues, pavarësisht nëse ai ka topin apo jo. Ai thjesht di të luajë me djem të tjerë. ”

LIDHUR: Tetë pikësh me 3 pikësh të Buddy tregojnë se ai ka mbaruar përpjekjet e sezonit të hershëm

Simmons shkon aq larg sa të thotë se nëse Suns do të kishin zgjedhur Haliburton në Nr 10, dy zgjedhje përpara vendit ku Mbretërit zbritën yllin e Shtetit të Iowa-s, ata do të ishin skuadra e dytë më e mirë në Konferencën Perëndimore.

Sacramento, i cili doli i shkurtër në kërkimin e tyre për një vend në playoff sezonin e kaluar, zgjodhi të shtynte për fitore në vend që të merrte pjesë në sezonin e rregullt. U kushtoi atyre në renditje dhe në renditjen përfundimtare të draftit, por ata duket se e kanë kapërcyer atë disavantazh dhe kanë ardhur me një lojtar të ri yjor.

“Mbretërit, të cilët thjesht futen në s ***, dalin me një nga tre rishtarët më të mirë,” pëshpëriti Simmons.

Earlyshtë herët, por Haliburton është një frymë e freskët për Sacramento. Ai ka një aftësi të çuditshme që të përshtatet pa ndërprerje me çdo formacion dhe ai i ka bërë Mbretërit një skuadër më të mirë tashmë. Në draftin e tij të parë si menaxher i përgjithshëm i Mbretërve, Monte McNair gjeti një portier dhe pjesa tjetër e kampionatit ka filluar të vërehet.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu