Nr.1 i përgjithshëm zgjedh Anthony Edwards nuk ka qenë në Minesota shumë gjatë, por shokët e tij të ekipit dhe stafi trajnues tashmë mund të tregojnë se ai dëshiron të jetë i shkëlqyeshëm dhe është i gatshëm të punojë për të arritur atë nivel si lojtar.

Të enjten, Edwards shënoi një pjesë të potencialit të tij, duke regjistruar një para-sezon të lartë 17 pikë, tre kërcime dhe tre asistime gjatë një fitore shtesë 129-127 kundër Dallas Mavericks. Anthony tha të mërkurën se ai kishte të ngjarë të kishte nevojë për një ose dy ndeshje të tjera për t’u rikthyer në një ritëm, dhe megjithëse gjuajti vetëm 5-të-15 nga fusha, trajneri kryesor i Timberwolves, Ryan Saunders mendoi se kishte shkëlqyer gjatë gjithë garës.

“Mendova se Anthony ishte i shkëlqyeshëm sonte. Unë me të vërtetë e bëra, ”tha Saunders pas ndeshjes. “Unë jam i ngazëllyer për të për shkak të gjërave që ai tregon në shumë mënyra, mendova sonte se ai bëri një punë më të mirë duke zgjedhur vendet e tij dhe gjithashtu duke e lënë veprën të funksiononte për të. Ju gjithashtu patë që një shënues dinamik doli në mënyra të caktuara. Kur ai është duke shkuar, ne do ta lëmë atë të rrokulliset pak ndërsa koha vazhdon të vazhdojë. Më pëlqen se si ai garoi gjithashtu në mbrojtje. ”

Edwards tregoi çdo aspekt të lojës së tij që i bëri Timberwolves ta marrin atë me zgjedhjen më të mirë. Ai punoi mirë në marrjen e roleve me Qytetet Karl-Anthony nganjëherë, ndërsa ai gjithashtu drejtonte dyshemenë në tranzicion dhe kulloi tre trepikësh. Ndoshta më mbresëlënësi, ai e ndezi aftësinë e tij mbrojtëse në një sekuencë, në veçanti, duke ruajtur Luka Doncic.

Timberwolves shpresojnë që Edwards mund të bazohet në performancën e tij të Enjten ndërsa sezoni i rregullt fillon javën e ardhshme. Edwards kishte mesatarisht 11.3 pikë për ndeshje gjatë para-sezonit, por ende ka aq shumë nga ndeshja e tij për tu zhbllokuar.

Towns e kupton që organizata, përfshirë edhe vetë, do të duhet ta shtyjë Edwards këtë sezon të jetë lojtari më i mirë që mund të jetë.

“[We] duhet ta bëjnë Anthony-in të madh “, tha Towns. “Duhet një fshat, e dini? Isha me fat që kisha [Kevin Garnett] dhe Tayshaun Prince dhe Andre Miller dhe të gjithë, por unë duhet ta përkthej atë tek Ant-i pa pasur një përvojë të tillë.

“Ai po bën një punë të mahnitshme. Ant është me të vërtetë i uritur për të qenë i shkëlqyeshëm dhe kjo është ajo që është kaq pozitive për të. Ai dëshiron të jetë i shkëlqyeshëm dhe dëshiron të jetë më i miri. Na takon neve si ekip, si organizata, posaçërisht unë dhe D’Lo si drejtues, të nxjerrim më të mirën prej tij dhe ta ndihmojmë të gjejë brazdën dhe ritmin që i duhen për të qenë i suksesshëm në NBA. “

Të ngjashme

Si NBA ndryshoi Programin e Kalimit Rookie mes një pandemie

Anthony Edwards thotë se ai do të kthehet në ritëm për hapjen e sezonit

Shikoni: Nr. 1 i përgjithshëm zgjedh Anthony Edwards bën debutimin e tij në para-sezonin NBA

Listë

NBA 2K21: Vlerësime të plota për rishtarë për secilin drafti të raundit të parëSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu