Nikks & # 39;  Julius Randle trajtoi imazhin
Imazhi i Knicks ‘Julius Randle trajtoi

Disa nga Julius RandleStatistikat e këtij sezoni janë të jashtëzakonshme:

Përmes tre ndeshjeve, ai po poston ngritje në karrierë në pikë për ndeshje (23.7), asistime për ndeshje (6.3) dhe përqindje efektive të qëllimeve në fushë (60.6), e cila përshtat për vlerën e një goditjeje prej 3 pikësh.

Ai gjithashtu ka postuar një karrierë të lartë në asistime për 100 posedime (8.5) dhe ka gati dyfishuar përqindjen e tij të asistimit (31.2), e cila mat përqindjen e golave ​​të shokëve të ekipit në fushë për një lojtar ndihmon gjatë kohës së tij në fushë. (Statistikat me mirësjellje të Basketboll-Referencë)

Randle po e kthen topin në një ritëm që është i ngjashëm me sezonin e kaluar, por ai gjithashtu po e kalon topin më shpesh.

Vitin e kaluar, ai kishte mesatarisht 1.41 pasime në minutë. Këtë sezon, ai ka një mesatare prej 2.02 pasimesh në minutë, sipas Të dhënat e ndjekjes së NBA.com.

Ja çfarë Reggie Bullock tha të mërkurën kur u pyet për ndonjë ndryshim që ai ka parë në Randle këtë sezon kur krahasohet me vitin e kaluar:

“Mendoj se është shumë ndryshe nga viti i kaluar. Padyshim, trajner (Tom Thibodeau) po e vë atë në pozitë të shkëlqyeshme për të qenë në gjendje të gjejë lojtarë të tjerë kur ata bien mbi të në mbrojtje. Ai është një lojtar sulmues i talentuar që do të tërheqë ekipe të dyfishta. Mendoj se këtë vit ai po bën gjënë e duhur, duke gjetur shokët e tij të skuadrës, duke mos detyruar asgjë. Dhe ai po vazhdon të bëhet më mirë, ”tha Bullock. “Padyshim, ai është një nga drejtuesit në këtë skuadër dhe ne kemi nevojë që ai të luajë për të tjerët – dhe lojtarë në krah si unë, që kanë qenë në gjendje të heqin goditjet dhe të mbrojnë në skajin tjetër. Kështu që unë mendoj se ai është një lojtar i shkëlqyeshëm për ne këtë vit dhe ai ka mësuar shumë nga të qenit këtu vitin e kaluar për të qenë në gjendje të (bëjë) atë që mund të bëjë për këtë ekip këtë vit. “

Randle është mesatarisht 3.7 xhiro për ndeshje këtë sezon, nga 3.0 vitin e kaluar. Ai ka një mesatare prej 2.5 qarkullimesh më shumë për 100 ndeshje këtë sezon sesa bëri sezonin e kaluar, për Basketball-Reference. Qarkullimet e Randle dëmtojnë New York-un sezonin e kaluar dhe, do të mendonit, do të vazhdojnë të pengojnë New York-un këtë sezon nëse ato qëndrojnë në nivelin aktual.

Por shënimet, pasimet dhe kërcimet e Randle kanë qenë shumë të forta gjatë tri ndeshjeve të para të Knicks. Nëse këto prirje vazhdojnë, Randle mund të krijojë një sezon të dytë të fortë në New York pas një viti nënpjesë në 2019-2020.

Pasi Knicks humbi Kevin Durant dhe Kyrie Irving në agjencinë falas në 2019, ata synuan të nënshkruanin lojtarë të vendosur për marrëveshje afatshkurtra. Nënshkrimi i tyre më i madh ishte Randle, i cili ra dakord për një kontratë 3-vjeçare, 62 milion dollarë.

Para afatit të fundit të tregtisë 2020, New York kishte diskutime me ekipe të tjera në lidhje me marrëveshjet që përfshinin Randle, siç raportoi SNY. Kishte një ton spekulimesh rreth tregtisë së Nju Jorkut Randle në sezonin e ardhshëm të vitit 2020, ndërsa Knicks ribotoi listën nën presidentin e ekipit Leon Rose.

Asnjë marrëveshje nuk u realizua, padyshim. Kështu që Randle është ende në listë dhe është padyshim lojtari më i mirë i Thibodeau. Ai ka luajtur mirë gjatë tre ndeshjeve të para të sezonit. Nëse kjo tendencë vazhdon, të dy Randle dhe stafi trainues do të meritojnë merita. Por gjithashtu vlen të përmendet se Randle po përpiqej të përshtatej me një rol më të madh sezonin e kaluar (Knicks i kërkoi atij të ishte një lider, të ndante topin, të krijonte goditje për të tjerët, etj). Randle nuk ishte kërkuar që t’i bënte ato gjëra më parë. Ai sigurisht nuk lulëzoi në këtë rol sezonin e kaluar, veçanërisht në fillim të vitit. Mendoj se përshtatja me rolin kontribuoi në disa nga shfaqjet e tij nënpjesë.

Randle tha gjatë kampit stërvitor të vitit 2020 se ai mësoi shumë rreth të qenit lider dhe djalë numër 1 në një ekip të NBA sezonin e kaluar. Ndoshta ajo përvojë mësimore sezonin e kaluar është pjesë e arsyes që ai ka qenë më efektiv deri më tani këtë vit.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu