Një çift Oklahoma City Thunder të sapoardhurit po njihen si duhet me çfarë Darius Bazley mund të bëjë kur shkon me basketboll.

Në çerekun e dytë të ndeshjes finale të para-sezonit kundër Biletat e Çikagos të premten, Bazley doli në tranzicion dhe hodhi poshtë një dunk mbi një mbrojtës i cili po përpiqej të rrotullohej dhe të dilte para tij.

Ai mbrojtës nuk e pengoi aspak përparimin e Bazley. Sulmuesi i vitit të dytë fluturoi drejt hoop dhe e përplasi atë në shtëpi për dy nga 10 pikët e tij në humbjen 105-103 të Thunder.

Horford, i cili ka parë pjesën e tij të drejtë të dunkave të mëdhenj gjatë karrierës së tij të gjatë, përjetoi disa dhimbje të dorës së dytë.

Ndërkohë, nëse Pokusevski ende nuk ka qenë në fushë gjatë një dunk të madh të NBA, ai tani mund të thotë se e ka parë me sytë e tij.

Stoli u ngrit dhe shpërtheu, por festa e rishtarit në anën e majtë të ekranit bie në të vërtetë.

Bazley po kërkon të marrë një rol të zgjeruar si një lojtar i vitit të dytë. Shihet si një nga pjesët kryesore për një ekip konkurrues të ardhshëm Thunder, ai po punon në zhvillimin e zonave në të cilat ai ka nevojë për aftësi përtej atletizmit të tij.

Sigurisht, që atletizmi është ende i dobishëm, veçanërisht kur gjëmojnë dunkat.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu