Mire se erdhet ne Detroit Pistons rezultati i lojës, azhurnimet e drejtpërdrejta dhe analiza kundër Cleveland Cavaliers në hapësinën e hapjes së shtëpisë në Little Caesars Arena të shtunën në mbrëmje.

Theshtë nata që tifozët e Pistons kanë pritur: Kthimin e Andre Drummond në një uniformë të kundërt.

Ah, por nuk do të ketë asnjë tifoz në LCA për shkak të pandemisë COVID-19. Freaking 2020.

Pistons u mor me Drummond – i cili kishte një vendim të afërt për opsionin e tij të lojtarit për 28.7 milion dollarë në 2020-21 – më 6 shkurt në afatin e tregtisë për skadimin e kontratave dhe zgjedhjen e raundit të dytë të vitit 2023 (më pak e favorshme nga Cavs ‘ose Golden State’s). Ky veprim i lejoi ata të hapnin hapësirën e kapakut, gjë që menaxheri i ri i përgjithshëm Troy Weaver nuk humbi kohë për të përdorur në nëntor.

Mos harroni, Drummond vuri Pistons në shpërthim në Twitter pas marrëveshjes, kështu që ne do të shohim se si rrjedhin emocionet pavarësisht nga asnjë tifoz në ndërtesë.

NDRIÇIMI: Pse Pistons duhet të inkurajohen pavarësisht nga humbja e “shpimit të zorrëve” në hapjen e sezonit

WINDSOR: Hapja e Pistons tregon dilemën që përballen ekskluzivitetet e këtij sezoni

Pistons po vijnë nga një shembje në Minesota të Mërkurën në mbrëmje, duke e dhënë ndeshjen larg vonë në humbjen 111-101. Cavs të Mërkurën dërguan Charlotte Hornets, 121-114, në Cleveland. Shtatë Cavs shënuan me dy shifra, në krye me 27 pikët e rojeve të vitit të tretë Collin Sexton. Drummond kishte një linjë që do të dukej e njohur për tifozët e PIstons: 14 pikë (gjuajtje 7 për 18), 14 kërcime, katër asistime dhe pesë kthime në 27 minuta.

Pistons ndanë serinë me katër ndeshje në sezonin 2019-20 me Cavs nën ish-trajnerin John Beilein. JB Bickerstaff është trajneri i tyre tani.

[ Want more Pistons news? Download our free mobile app on iPhone & Android! ]

Detroit Pistons (0-1) – Cleveland Cavaliers (1-0)

Kur: 7 pasdite e shtune.

Ku: Little Caesars Arena në Detroit.

TV: Fox Sports Detroit.

Radio: 97.1 FM (Bashkëpunëtorët e radios Pistons)

Gazetari ynë: Ndiqni Omari Sankofa II.

Rezultati i kutisë

Ju lutemi merrni në konsideratë mbështetjen e punës sonë dhe fitoni qasje në më ekskluzivet tona Detroit Pistons përmbajtje gjatë gjithë sezonit. Ju mund të regjistroheni tani: Këtu është oferta jonë speciale për pushime.

VIZIONI: Ekipi ndërtues Pistons GM Troy Weaver për të nderuar trashëgiminë e fuqishme të basketbollit të Detroit

E RRADHES: Këtu është orari i Pistons për pjesën e parë 2020-21

Azhurnime të drejtpërdrejta

Një listë në Twitter nga freepsports

Nuk i shihni azhurnimet? Rifresko faqen ose provoni këtë lidhje.

Ky artikull fillimisht u shfaq në Detroit Free Press: Lojë Detroit Pistons vs Cleveland Cavaliers: Andre Drummond kthehet

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu