GlobeNewswire

XPO Logistics CIO Mario Harik do të flasë në Forumin Ekzekutiv të Inteligjencës Artificiale WSJ Pro

Paneli i 31 Marsit do të ndajë njohuri për zinxhirët inteligjentë të furnizimit Greenhouse, Lidhje, 25 Mars 2021 (GLOBE NEWSWIRE) – XPO Logistics, Inc. (NYSE: XPO), një ofrues kryesor global i zgjidhjeve të zinxhirit të furnizimit, njoftoi sot se informacioni kryesor i tij oficeri, Mario Harik, do të jetë një folës i paraqitur në një panel ekzekutiv në Forumin Ekzekutiv të Inteligjencës Artificiale WSJ Pro. Harik do të diskutojë se si XPO po përdor AI, të mësuarit me makinë dhe dixhitalizimin për të ndihmuar klientët të ndërtojnë qëndrueshmëri në zinxhirët e tyre të furnizimit. Diskutimi virtual i panelit, “Ripërtëritja e Zinxhirit të Furnizimit”, do të zhvillohet në 11:20 të mëngjesit me kohën Lindore, më 31 Mars 2021. Diskutimi do të moderohet nga reporterja e teknologjisë Sara Castellanos e CIO Journal dhe The Wall Street Journal. Më shumë informacion rreth Forumit Ekzekutiv të WSJ mund të gjeni këtu. XPO është një nga ofruesit më të mëdhenj në botë të zgjidhjeve të transportit dhe logjistikës, me operacione në 30 vende. Risitë e tij të pronarit përfshijnë tregun dixhital të mallrave XPO Connect,, mjetet e produktivitetit XPO Smart and dhe platformën e magazinës dixhitale WMx për automatizim të përparuar dhe robotikë. Rreth XPO LogisticsXPO Logistics, Inc. (NYSE: XPO) ofron zgjidhje të nivelit më të lartë të zinxhirit të furnizimit për kompanitë më të suksesshme në botë. Kompania është ofruesi i dytë më i madh i kontratës së logjistikës dhe ndërmjetësi i dytë më i madh i transportit të mallrave në të gjithë botën, dhe tre ofruesit kryesorë më pak se kamionë në Amerikën e Veriut. XPO përdor një rrjet shumë të integruar prej 1,629 vendndodhjeve dhe mbi 100,000 punonjësve në 30 vende për të ndihmuar më shumë se 50,000 klientë të menaxhojnë zinxhirët e tyre të furnizimit në mënyrë më efikase. Selia e korporatave të kompanisë është në Greenwich, Conn., USA, dhe selia e saj Evropiane është në Lyon, Francë. Vizitoni xpo.com për më shumë informacion dhe lidhuni me XPO në Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram dhe YouTube. Media ContactXPO Logistics, Inc.Joe Checkler+1-203-423-2098joe.checkler@xpo.comSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu