Iguodala ka reagim qesharak ndaj kullimit 3 mbi Steph fillimisht u shfaq në NBC Sports Bayarea

Pas një qëndrimi gjashtë-vjeçar dhe tre kampionateve NBA me Warriors, Andre Iguodala vështirë se kishte nevojë të rikthehej në ekipin e tij të mëparshëm kur Miami Heat mori Golden State të Mërkurën në Chase Center.

Sidoqoftë ai e bëri atë.

Ish-MVP i NBA All-Star dhe 2014-15 NBA Finale NBA Steph Curry dhe Luftëtarët e dinë se ai ende mund ta linte të fluturonte, duke kulluar një tre-tregues qoshe mbi një Curry të shtrirë në çerekun e katërt të Rikthimi 120-112 i Luftëtarëve të fitojë

Iguodala bëri që Curry të hidhej në një falsifikim të pompës përpara se të fundoste një 3 nga qendra e qytetit mbi gjashtë herë NBA All-Star. Ai vështroi përsëri Curry, vetëm për një masë të mirë.

Gjuha e trupit të Curry i tha të gjitha.

LIDHUR: Kerr reflekton në lëvizjen e Iguodala në njësinë e dytë të Warriors

Sidoqoftë, Warriors do të qeshte e fundit, pasi fshiu një deficit prej 19 pikësh për të mposhtur Heat në kohën shtesë. Dhe Curry u sigurua që të merrte 3-topin e tij nga distanca, këtë për fitoren.

Pavarësisht nga rezultati, ka qenë qartë asnjë dashuri të humbur mes ish-shokëve të ekipit.

Shkarkoni dhe pajtohuni në Podcast Talk Dubs

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu