Sulmuesi i Los Angeles Lakers, Anthony Davis, i majtë, duket se do të kalojë topin ndërsa Denver Nuggets mbron Jamal Murray, qendër dhe Monte Morris që mbrojnë gjatë pjesës së parë të një ndeshje basketbolli NBA të Dielën, 14 Shkurt 2021, në Denver.  (Foto AP / David Zalubowski)

Los Angeles Lakers përpara Anthony Davis, i majtë, shikon të kalojë topin si Denver Nuggets rojet Jamal Murray, qendra dhe Monte Morris mbrojnë gjatë pjesës së parë të një ndeshje basketbolli NBA të Dielën, 14 Shkurt 2021, në Denver. (Foto AP / David Zalubowski)

Anthony Davis u largua nga ndeshja e së Dielës kundër Denver Nuggets pasi pësoi një dëmtim të dukshëm të këmbës së djathtë.

Ylli i Los Angeles Lakers pësoi dëmtimin ndërsa po voziste drejt koshit pranë qendrës Nuggets Nikolla Jokiq. Ai u ankua kur mbolli këmbën e tij të djathtë dhe erdhi duke çaluar pasi u ndëshkua nga Jokic në lojë. Ai u ngrit poshtë për të shtrënguar kyçin e këmbës së tij të djathtë, por ishte në gjendje të qëndronte në lojë momentalisht për të gjuajtur gjuajtje të lira.

Lakers më pas gabuan për të lejuar Davis të dilte nga loja me 2:36 të mbetur në pjesën e parë. Ai eci me xhenxhefil në dhomën e zhveshjes vetë dhe nuk u kthye për fillimin e pjesës së dytë. Lakers nuk siguruan një diagnozë të menjëhershme të gjendjes së Davis.

Davis humbi dy ndeshje javën e kaluar pasi ishte diagnostikuar me tendonozën e djathtë të Akilit, një sëmundje kronike e tendinit.

Ky postim do të azhurnohet kur të jenë në dispozicion më shumë informacione.

Më shumë nga Yahoo Sports:Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu