Los Angeles Lakers do të jetë pa një nga yjet e tyre më të mëdhenj kundër Minesota Timberwolves të dielën në mbrëmje.

Njeriu i madh Anthony Davis do të jetë duke ushqyer një tendosje viçi, sipas Reporteri i ESPN Dave McMenamin.

Në dy ndeshje këtë sezon, Anthony Davis është mesatarisht 23 pikë dhe 7.5 kërcime për ndeshje ndërsa gjuan 58% nga parketi dhe 43% nga prapa harkut në 3.5 përpjekje për ndeshje. Ai nuk ka arritur 31 minuta në asnjë lojë.

Davis ka hequr ngarkesën Lebron Xhejms, i cili është mesatarisht 7.5 asistime dhe ka shënuar 22 pikë në të dy ndeshjet e tij, por po qëllon vetëm 43% nga fusha.

Pa Davis, James do të mungojë në postin e tij drejtues. Sezonin e kaluar, Lakers ishin 6-3 në ndeshjet pa Davis.

Këtë vit, Los Angeles ka më shumë thellësi. Skuadra mund të presë që Montrezl Harrell, Kyle Kuzma dhe Markieff Morriss, të gjithë dolën nga stoli në dy ndeshjet e para të sezonit, për të luajtur një rol më të madh pa Davis në formacion.

19,5 pikët e Harrell për ndeshje është e treta në ekip, dhe Kuzma është mesatarisht 14,0 në përqindje të shkëlqyera të gjuajtjeve. Markieff Morris ka bërë katër nga shtatë përpjekjet e tij me 3 pikë këtë vit.

Lakers (1-1) janë planifikuar të shënojnë kundër Timberwolves (2-0) në 7 pasdite në Staples Center.

Të ngjashme

Timberwolves vs. Lakers: Transmetim i drejtpërdrejtë, si të shikosh, kanal televiziv

Lajmet e Lakers: LeBron James është gati për çdo minutë që i kërkohet ngarkesë

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu