Anthony Davis largohet me spazma të shpinës përpara kritikëve Xhaketa sportive ndeshja fillimisht u shfaq në NBC Sports Northwest

Los Angeles Lakers mund të jetë pa tre lojtarët e saj më të mirë të Premten kundër Portland Trail Blazers.

Lebron Xhejms (kyçin e këmbës) ishte përjashtohet për Lakers prapa-për-kundër kundër Clippers dhe Blazers dhe Dennis Schroder do të humbasë 10-14 ditë për shkak të protokolleve të shëndetit dhe sigurisë së NBA.

Tani, shtoni Anthony Davis në listë.

[Listen to the latest Talkin’ Blazers Podcast with hosts Channing Frye and Dan Sheldon!]

Lojtari i Lakers max u largua nga ndeshja e së enjtes në fillim të çerekut të parë pasi u shfaq për të rregulluar kyçin e këmbës së djathtë. Ai u vlerësua në dhomën e zhveshjes.

Sidoqoftë, ekipi më vonë i shpallur ai nuk do të kthehet në lojë duke përmendur spazma të prapme.

Për t’i bërë gjërat më keq për Los Angeles, Talen Horton-Tucker u përjashtua gjithashtu kundër Portland para ndeshjes Clippers për shkak të një dëmtimi të viçit.

Kjo është katër lojtarë kryesorë të rotacionit që ka të ngjarë të humbasin ndeshjen e së Premtes kundër Portland për Lakers.

Sa e rëndësishme është ndeshja Blazers-Lakers? Ai do të vendosë ndërprerjen për dy skuadra që ka të ngjarë të luftojnë me njëri-tjetrin për garën e 6-të për të shmangur lojën pasi sezoni i rregullt po mbyllet.

Duke supozuar se Lakers humbasin ndaj Clippers, Lakers janë të barabartë me Blazers për garën e 6-të dhe do të ndjekin Dallas për pasardhësin e pestë me një lojë.

Portland mund të kalojë në posedim të vetëm të pasardhësit të 6-të, me një epërsi 1.0 ndeshje ndaj Los Angeles dhe barazuesit dhe vetëm pesë ndeshje për të bërë, me një fitore të Premten në Moda Center.

Nëse kjo nuk do të mjaftonte për ta bërë Rip City të pompohet për ndeshjen e së Premtes, do të jetë gjithashtu ndeshja e parë në Moda Center me tifozë të drejtpërdrejtë në më shumë se një vit.

Portland pret Los Angeles në orën 7:00 pasdite në NBC Sports NW, shtëpia zyrtare e Portland Trail Blazers.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu