Los Angeles Lakers do të kenë armët e tyre të mëdha të hënën në mbrëmje ndërsa vazhdojnë sezonin e rregullt kundër Portland Trail Blazers. Ndeshja e së hënës është e dyta e një sulmi mbrapa mbrapa pasi Lakers shpërtheu Minesota Timberwolves te dielen. Në ndeshjen e së dielës, Lebron Xhejms ktheu një kyçin e këmbës por e përfundoi ndeshjen, ndërsa Anthony Davis humbi ndeshjen plotësisht me një “tendosje viçi”. Kundër ekipit që ata mundën në pesë ndeshje në raundin e parë të playoff-it të Konferencës Perëndimore, Lakers do të kenë të dy yjet e tyre në formacion.

Davis dhe James do të luajnë të hënën në mbrëmje kundër Portland, sipas trajnerit Frank Vogel. Aleks Caruso, megjithatë, do të humbasë të hënën në mbrëmje.

Lakers janë dukur shkëlqyeshëm në dy paraqitjet e tyre të fundit, duke fituar dy ndeshjet e tyre të fundit me 59 pikë të kombinuara pasi humbën hapjen e sezonit kundër Los Angeles Clippers. Blazers hyjnë të hënën në mbrëmje me një rekord 1-1, duke përfshirë një humbje në skuadër ndaj Jazz në fillim dhe një fitore në kohën shtesë mbi Houston Rockets të Shtunën në mbrëmje.

Të ngjashme

Lakers vs Blazers: Parashikimi, përhapja e pikëve, shanset, mbi / nën, zgjedhjet e basteve (28 Dhjetor)

Blazers vs. Lakers: Transmetim i drejtpërdrejtë, si të shikosh, kanal televiziv

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu