Nr. 1 i përgjithshëm zgjedh Anthony Edwards regjistroi të enjten ndeshjen e tij të parë në karrierë me 40 pikë për të kryesuar Minesota Timberwolves në një fitore 123-119 ndaj Diellët Feniks, duke arritur vlerësime të shumta në proces.

Edwards, në moshën 19 vjeç dhe 225 ditë, përfundoi me një karrierë të lartë 42 pikë dhe shtatë kërcime për t’u bërë lojtari i tretë më i ri në historinë e NBA për të prodhuar një lojë me 40 pikë. Ai zvarriti vetëm Kevin Durant (19 vjet, 200 ditë) dhe LeBron James (19 vjet, 88 ditë).

“Unë e futa në punë,” tha Edwards. “Unë punoj në errësirë. Duhet të dalë në dritë. ”

Me performancën e tij të Enjten, Edwards tani ka më shumë pikë të shënuara nga një rishtar i Timberwolves në historinë e ekipit. Përveç kësaj, 42 pikët e tij janë më të mirat nga një rishtar këtë sezon, duke kryesuar 39 pikët nga Tyrese Maxey më 9 janar.

Nata e karrierës nga Edwards vazhdoi një varg të pabesueshëm të fundit.

Edwards ka derdhur në 105 pikë gjatë tre ndeshjeve të tij të fundit për t’u bërë adoleshenti i parë në histori me gjithsej 100 ose më shumë pikë në një hapësirë ​​prej tre ndeshjesh, sipas Statistikave dhe Informacioneve të ESPN. Ai ka shënuar të paktën 19 pikë në nëntë ndeshje radhazi, mesatarisht 26.4 pikë mbi atë hapësirë.

Pas lojës yjore të Edwards dhe të tjerëve, Timberwolves tani kanë kaluar 3-2 gjatë pesë ndeshjeve të tyre të fundit pasi kishin humbur nëntë drejtpërdrejt paraprakisht. Ekipi duket të jetë në një trend në rritje dhe kjo ka të bëjë shumë me Edwards që digjet në zjarr.

Duke ardhur në sezon, Timberwolves ishin jashtëzakonisht të lartë tek Edwards dhe kishin shumë shpresa për të këtë sezon. Ai po tregon saktësisht pse organizata e mori atë në krye të drafteve dhe është vetëm fillimi i asaj që ai mund t’i ofrojë ekipit.

Ky post fillimisht u shfaq në Wire Rookie! Na ndiqni Facebook!

Të ngjashme

Anthony Edwards kryeson të gjithë rishtarët në ndeshjet me 20 pikë këtë sezon

2021 NBA Rising Stars: Edwards, Wiseman mes të rinjve të njohur në lista

Dwyane Wade ofroi vlerësime të larta për zgjedhjen e përgjithshme 1 për Anthony Edwards

Listë

Renditja e Rrymës së Energjisë së Rrjetit: Anthony Edwards pretendon vendin nr. 1

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu