Sacramento Kings lojtar Marvin Bagley III ka të ngjarë të ketë një bisedë të gjatë me babanë e tij, Marvin Bagley Jr, të Dielën rreth asaj që është dhe nuk është e përshtatshme për të cicëruar në Twitter.

I moshuari Bagley drejton llogarinë në Twitter Ekipi Bagley, dhe ai bëri diçka pas humbjes së Kings 102-94 ndaj Houston Rockets që ndoshta e bëri Marvin të dridhej: ai shkroi në Twitter tek Kings për të tregtuar djalin e tij.

Duket se koha e luajtur e Bagley është ajo që e nxiti babanë e tij të shkonte në Twitter. Jo koha e tij e përgjithshme e lojës, sepse Bagley luajti 25 minuta në ndeshjen e së Shtunës në mbrëmje dhe përfundoi me 12 pikë, nëntë kërcime dhe dy asistime, por kohën e tij të katërt të lojës. Ai luajti më pak se dy minuta në çerekun e katërt, diçka për të cilën babai i tij ishte gjithashtu i mërzitur pas ndeshjes së së enjtes Kings-Rockets. Bagley nuk luajti fare në çerekun e katërt të asaj loje dhe babai nuk ishte i lumtur për këtë.

Ashtë një pamje e keqe që babai i një lojtari të NBA-së të shkruajë në ekipin e djalit të tij duke kërkuar një shkëmbim, kështu që Papa Bagley e fshiu atë cicërimë. Por duket se ai nuk mund të rezistonte duke iu referuar asaj, sepse ai ritweetoi një cicërimë që përmban një pamje të postuar në Twitter.

A e mposht kjo qëllimin e fshirjes së cicërimës? Më patjetër.

Luke Walton përgjigjet

Trajneri kryesor Luke Walton u pyet për cicërimën e fshirë të Papa Bagley në seancën e tij mediatike pas ndeshjes, dhe ai bëri të vetmen gjë që me të vërtetë mundi: të mohojë që dikush në ekip të dëgjojë ose kujdeset për të.

“Mesazhi im është gjithmonë i njëjtë – ne nuk dëgjojmë asgjë nga ato. Jemi ne brenda këtyre mureve, ne brenda kësaj dhome zhveshjesh. Ne jemi në këtë së bashku. Siç them gjithmonë, mirë apo keq, duhet të bëjmë gjithçka që të mos lejojmë që kjo të ndikojë në atë që po përpiqemi të bëjmë këtu. “

Walton gjithashtu adresoi ankesën kryesore të babait të Bagley, se djali i tij nuk po merrte mjaftueshëm koha e katërt për të luajtur.

“E dimë [Bagley] ka një të ardhme shumë të ndritur, por ne do të vazhdojmë të jemi të durueshëm, të vazhdojmë të mësojmë, të vazhdojmë të punojmë me të në të gjitha ato gjëra, por ai po bën një punë të bukur, “tha Walton përmes NBC Sports Bay Area.

Bagley, zgjedhja e dytë e përgjithshme e drafteve në 2018, luajti vetëm 13 ndeshje sezonin e kaluar për shkak të thyerjes së gishtit të madh dhe një dëmtim në këmbë e pengoi atë të luante në flluskë. 3-3 Mbretërit po e ngadalësojnë me vete. Ndërsa kjo ndoshta është zhgënjyese për babanë e Bagley për të parë, cicërimat në ekipin e llogarisë Twitter nuk do ta rregullojnë atë. Në fakt, ka të ngjarë që thjesht do ta përkeqësojë atë.

MIAMI, FLORIDA - 20 JANAR: Marvin Bagley III # 35 i Sacramento Kings nxehet para ndeshjes kundër Miami Heat në American Airlines Arena më 20 janar 2020 në Miami, Florida.  SHENIM PERR PERRDORUESIN: Përdoruesi shprehimisht pranon dhe pranon që, duke shkarkuar dhe / ose duke përdorur këtë fotografi, përdoruesi po pranon termat dhe kushtet e Marrëveshjes së Licencës së Getty Images.  (Foto nga Michael Reaves / Getty Images)
Babai i Marvin Bagley mund të jetë pak më aktiv në Twitter. (Foto nga Michael Reaves / Getty Images)

Më shumë nga Yahoo Sports:

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu