Bam shpjegon shkëmbimin e tensionuar me Draymond në humbjen e Warriors fillimisht u shfaq në NBC Sports Bayarea

Bam Adebayo u përpoq të jepte Draymond Green një shije të ilaçeve të tij gjatë çerekut të dytë të fitores së Nxehtësisë ndaj Luftëtarëve të enjten në mbrëmje.

Nuk funksionoi

Pasi Green u përkul në Heat pasi bëri një paraqitje dhe u ndëshkua keq, kamerat kapën Adebayo dhe Green duke shkëmbyer disa fjalë ndërsa Warriors ishin përpara. Por Adebayo nuk ishte i mërzitur për marrëzitë e Green, ai thjesht po përpiqej të fuste brenda kokës së tij, diçka që ylli i Warriors është bërë i aftë gjatë karrierës së tij.

“Unë thjesht po përpiqesha ta nxirrja nga rutina e tij e gjuajtjeve të lira, vetëm duke u përpjekur të manipuloja lojën,” tha Adebayo pas fitoren e Heat 116-109. “Ai bëri gjuajtjen e lirë, megjithëse, por nëse e shikoni kasetën, më vonë, ai ishte si,” Njeri, unë gjithmonë e bëj atë “. Isha si, “Thjesht po përpiqesha të të bëja të humbasësh gjuajtjen e lirë. Nuk më intereson vërtet nëse e bën apo jo.” “

Ndërsa lufta e tij psikologjike nuk funksionoi, Adebayo vuri në dukje se si ai e mban Green për sa i përket tij.

“Ai është një nga ata djem,” tha Adebayo. “Sapo ta nxisni të shkojë dhe ai të fillojë të flasë, nuk ndalet, kështu që unë kam respekt të madh për atë njeri. Ai bën të gjitha gjërat e vogla që ju ndihmojnë të fitoni. Kjo nuk shfaqet në fletën e statutit ose derisa të shikoni filmin. Ndonjëherë ju e kuptonit se po shkoni andej dhe para me një kampion tre herë ”.

LIDHUR: Luftëtarët duhet të gjejnë sensin e urgjencës ndërsa shpresat e playoffit zvogëlohen

Pas humbjes së tyre ndaj Heat, Luftëtarët tani ulen në 23-25 ​​dhe në vendin e 10 në Konferencën Perëndimore.

Me vetëm 24 ndeshje të mbetura në sezon, Warriors do të duhet edhe më shumë nga Green dhe një Steph Curry i ngathët nëse ata planifikojnë të sigurojnë një vend në turneun play-in dhe të përpiqen të bëjnë zhurmë në sezonin pas.

Shkarkoni dhe pajtohuni në Podcast Talk DubsSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu