Kellerman thotë se Big 3 sulmi më i mirë i Nets ‘, jo Peak Warriors fillimisht u shfaq në NBC Sports Bayarea

Epo, ky nuk do të rri mirë me Dub Nation.

Në një episod të fundit të First Take, analistët e ESPN Stephen A. Smith dhe Max Kellerman erdhën në një mosmarrëveshje, megjithëse kjo nuk është për t’u habitur. Por ajo për të cilën dyshja argumentoi me siguri do të rrisë vetullat e tifozëve të Warriors.

Kur prishin kopshtet elitare në lojë, Smith tha se beson Steph Curry dhe Klay Thompson përbëjnë “pjesën e prapme të gjykimit më të mirë në të gjithë basketbollin”.

Kellerman megjithatë mendon se Brooklyn Nets‘Big 3 e Kevin Durant, James Harden dhe Kyrie Irving merr tortën.

“Kevin Durant, Kyrie Irving dhe James Harden janë shkelja më e madhe e krijuar ndonjëherë në historinë e basketbollit,” tha Kellerman.

“Gjithçka që thoni për pjesën e prapme të Golden State vlen për këta njerëz në ofendim,” u përgjigj ai.

Ndërsa Nets (24-13) padyshim që kanë luajtur më mirë se Warriors (19-18) këtë sezon – duke përfshirë edhe shpërthimin e Golden State dy herë – renditja e Nets Big 3 mbi Warriors Big 3 të Curry, Thompson dhe Durant është një rend i gjatë.

Mbi të gjitha, treshja e Luftëtarëve ka kampionate mbrapa në emër të tyre.

LIDHUR: Lin, Smailagic vazhdojnë të shkëlqejnë në flluskën e G League

Edhe pa Durant, gjykata e pasme e Golden State duhet të kthehet në formë kur Thompson të kthehet. Splash Brother ka humbur dy sezonet e fundit me dy lëndime të ndara.

Dhe kur ai të kthehet, dy nga shkeljet më të dukshme të basketbollit mund ta kërkojnë atë për të drejta të mburrjes.

Shkarkoni dhe pajtohuni në Podcast Talk DubsSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu