NBA publikoi rezultatet e sondazh vjetor i menaxherëve të përgjithshëm të ekipit E premte, dhe Boston Celtics ishin të nën-përfaqësuar penalisht në kthim, me a disa përjashtime të dukshme.

Këto përjashtime vërtiteshin kryesisht rreth trajnerit kryesor të ekipit, Brad Stevens, me Sulmues i vogël i të gjithë NBA-së Jayson Tatum duke marrë pak dashuri edhe në disa fusha. Ish-shefi i Butler doli i katërti me 11% të votave për pyetjen “Kush është trajneri më i mirë në NBA?” dhe u barazua për të tretin me trajnerin kryesor të Toronto Raptors, Nick Nurse për pyetjen “Cili trajner kryesor bën rregullimet më të mira në lojë?”

Skuadra si e tërë u barazua në vendin e tretë me Atlanta Hawks dhe Denver Nuggets për pyetjen “Cila skuadër ka bërthamën e re më premtuese?”, Dhe u parashikua të përfundonte e katërta në përgjithësi në Lindje.

Tatum nuk bëri top pesëshen e çdo kategorie të anketuar, por u rendit në seksionet “Gjithashtu duke marrë vota” të dy pyetjeve – “Kush është lojtari më i zhdërvjellët në NBA?” dhe “Cili lojtar ka më shumë të ngjarë të ketë një sezon Breakout në 2020-21?”.

Një vlerësim disi nënvlerësues nga kokat e kolegëve të tyre, a do të zhdukin Celtics ato pritje të ulëta në 2020-21, apo t’i konfirmojnë ato me një shfaqje të dobët? Ne jemi vetëm pesë ditë larg provës së tyre të parë kundër Milwaukee Bucks në 23 Dhjetor.

Të ngjashme

Kjo do të fillojë në debutimin parasezonal; Tacko Bie OUT me acarim të syve

Jeff Teague tregon një histori të përzemërt rreth Brad Stevens që shpëton jetën e tij

Jayson Tatum i Celtics dëshiron që ‘të jetë një nga më të mirët për të luajtur këtë lojë’

CLAB 23: Parashikimet dhe parashikimet për fushatën e Celtics ‘2020-21

Listë

Pagat e Boston Celtics për 2020-21, sezonet e ardhshme

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu