MMA Javore

Rezultatet e Bellator 255: Patricio Pitbull çimenton statusin e tij si më i miri i Bellator

Patricio “Pitbull” Freire vazhdoi të zotëronte dy ndarje ndërsa rezultatet e Bellator 255 erdhën të Premten në mbrëmje. Ishte ngjarja debutuese e promovimit të luftës në rrjetin Showtime. Rezultatet e Bellator 255: Patricio Pitbull mbyt Emmanuel Sanchez Në një ndeshje të lehtë të peshave të lehta, kampioni i peshave të lehta dhe pesha të lehta të Bellator, Patricio “Pitbull” Freire bëri punë të shpejtë të nr. 2 garuesi i kategorisë së peshave të lehta Emmanuel Sanchez. Ai e përfundoi luftën me një mbytje të gijotinës në raundin e parë të gjysmë-finales së ngjarjes kryesore të Bellator 255 dhe peshes së madhe. Pitbull e lëshoi ​​Sanchez me një fiksim të përsosur të majtë, të ndjekur me një goditje të djathtë në shpatullën e Sanchez që shpejtoi udhëtimin e tij në telajo. Freire më pas u zhyt në një mbytje gijotine për ta vënë Sanchez në gjumë 4:32 në raundin e parë. Me fitoren e ngjarjes kryesore të Freire, kampioni i dyfishtë Bellator kalon në finalet e Grand Prix të peshave të lehta të Bellator. Pitbull do të takohet me një super të pamposhtur nr. 1 pretendent i peshave të lehta AJ McKee për kampionatin e peshave të lehta të Bellator dhe një çmim prej 1 milion dollarësh. Patricio Pitbull dhe AJ McKee përballen me rezultatet në Bellator 255 Bellator 255: Vendimet e Jason Jackson Neiman Gracie Nr. 6 i peshave të lehta të renditura Jason Jackson mori fitoren në ngjarjen bashkë-kryesore të Bellator 255 mbi nr. 3 i renditur Neiman Gracie. Fitorja e Jackson i jep produktit Sanford MMA një seri me katër luftime. Lufta në total ishte mjaft e çuditshme. Jackson kishte kontrollin e lartë të Gracie kur syri i tij u zvarrit kundër kafazit. Sidoqoftë, Jackson kapërceu fatkeqësinë dhe e përfundoi luftën. Vendimi u pa gjithashtu si një gërvishtës i kokës për shumë, veçanërisht komentatori i ngjyrave të Bellator dhe ish-gjyqtari i njohur i MMA Big John McCarthy, i cili besonte se Gracie kishte fituar luftën. Statistikat e luftës sigurojnë logjikë në argumentin e McCarthy, pasi Gracie dyfishoi goditjet e Jackson (73-36) dhe gjithashtu mbajti 26 sekonda më shumë kontroll të tokës me 4:35. Rezultatet e Bellator 255: Tyrell Fortune avullon Jack May nga raundi i parë TKO Tyrell Fortune vazhdoi ngjitjen e tij në divizionin e peshave të rënda Bellator me një performancë dominuese ndaj Jack May, i cili plotësoi njoftimin e shkurtër pasi Matt Mitrione u tërhoq nga lufta për arsye të pazbuluara. Skrapi i peshave të rënda ishte në të vërtetë një revansh midis Fortune dhe May pas një gare pa rezultat si rezultat i një goditjeje të ulët në periudhën e tyre të parë, e cila u zhvillua shtatorin e kaluar. Relativisht nuk iu desh kohë që Fortune të merrte majin në tokë. Nr. 6 të renditur në pesha të rënda përdorën tokë dhe kile, së bashku me fuqi të dukshme në duart e tij, për të marrë TKO në 3:16 në raundin e parë. Rezultatet e Bellator 255: Usman Nurmagomedov godet Mike Hamel për të marrë vendim unanim Usman Nurmagomedov shtoi një tjetër fitore në rekordin e tij të pamposhtur me një fitore me vendim unanim ndaj Mike Hamel në një garë të lehtë. Në kundërshtim me kushëririn e tij Khabib, Nurmagomedov qëndroi në këmbë për të gjithë luftën, duke vendosur ekstremisht Hamelin, pavarësisht nga një përpjekje e guximshme nga produkti i Laboratorit MMA. Me fitoren e tij të parë nën flamurin Bellator, Nurmagomedov zgjati serinë e tij të pamposhtur në një mbresëlënëse 12-0. Shikoni përsëritjen e plotë të ngjarjeve Bellator 255 Rezultatet e Bellator 255 Karta Kryesore Patricio Pitbull (c) def. Emmanuel Sanchez përmes dorëzimit të raundit të parë (mbytje gijotine) Jason Jackson def. Neiman Gracie me vendim unanim (29-28, 29-28, 29-28) Tyrell Fortune def. Jack May përmes raundit të parë të TKO (godet) Usman Nurmagomedov def. Mike Hamel me vendim unanim (29-28, 30-27, 30-27) Kana Watanabe def. Alejandra Lara përmes vendimit të ndarë (28-29, 29-28, 29-28) Karta Paraprake Magomed Magomedov def. Cee Jay Hamilton përmes paraqitjes në raundin e dytë (mbytja e pasme e zhveshur) Mandel Nallo def. Ricardo Seixas përmes nokautit në raundin e parë (grushtit) Khalid Murtazaliev def. Fabio Aguiar me vendim unanim (29-28, 30-27, 30-27) Chris Gonzalez def. Roger Huerta përmes paraqitjes në raundin e tretë (trokitni lehtë për të goditur) Jose Augusto def. Jonathan Wilson përmes paraqitjes në raundin e parë (mbytja e kokës dhe krahut) Roman Faraldo def. Trevor Gudde përmes raundit të parë TKO (grushta) Jordan Newman def. Branko Busick përmes raundit të dytë TKO (bërryla)Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu