Beal, Lillard bashkohuni me Draymond në kritikën e ekspertëve të NBA fillimisht në NBC Sports Bayarea

“Kjo do të kërkonte që njerëzit të dinë lojën e basketbollit, dhe shumica e njerëzve nuk e dinë.”

Ajo ishte Draymond Greenpërgjigja ndaj një pyetjeje nga Kerith Burke i NBC Sports Bay Area në lidhje me nëse njerëzit kanë një vlerësim për lojën mbrojtëse cilësore në NBA. Sulmuesi i Warriors nuk është i vetmi yll i NBA që thërret ata që nuk e kuptojnë me të vërtetë lojën, pasi Damian Lillard dhe Bradley Beal gjithashtu folën të dielën në të ashtuquajturit “tifozë të rezultatit të kutisë”.

Ndërsa NBA është rritur në të gjithë botën dhe është bërë një industri multi-miliardë dollarëshe, ligjërimi në internet mbi lojën është ngritur në qiell në të gjithë botën.

LIDHUR: Lacob ‘do të befasohej’ nëse Wiggins nuk do të jetë në Dubs vitin e ardhshëm

Lojtarë si Draymond, Beal dhe Lillard janë djem që jo vetëm e luajnë lojën për jetesë, por e kanë pasion sportin.

Kuptohet, ata thjesht duan të shohin aspektet më të hijshme të lojës, si Draymond i përmendur me mbrojtjen, të analizuar si duhet nga ata që mbulojnë dhe raportojnë për këtë sport.

Ne kemi parë lojtarët aktualë që përfshihen më shumë me mbulimin mediatik të NBA në vitet e fundit, dhe ndoshta më shumë bashkëpunim në atë front do të çojë në një mbulim më të rrumbullakosur të basketbollit në përgjithësi.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu