Marrja e një kanali rrënjësor dhe vjedhja e identitetit tuaj tingëllon si një javë goxha e tmerrshme për shumicën prej nesh. Epo, për Boston Celtics trajneri Brad Stevens, ato ishin pikat më të ndritshme të javës së tij pasi Celtics kanë humbur katër nga pesë ndeshjet e tyre të fundit, duke përfshirë tre radhazi.

“Epo, Une ishte në të vërtetë vetëm duke treguar timen gruaja, Une kishte a rrënjë kanali dhe timen identiteti i vjedhur e fundit javë Dhe Une mendoj ato ishin si, dy e timen më mirë ditë, e fundit tetë ditë, ” Stevens bëri shaka në intervistën e tij në radio me Zolak & Bertrand të 98.5 Qendra Sportive te enjten.

Boston humbi ndeshjen e tretë me radhë të Mërkurën në Atlanta, 127-112, duke rënë prapa deri në 27 pikë të Hawks. Jaylen Brown dhe Jayson Tatum gjuajti një kombinim të 10-të-36 nga fusha në humbje. “Kjo ka ka qenë a e ashpër shtrihem Kjo ka ka qenë a e ashper, padyshim së pari 32 lojra, cfaredo ajo është Shtë jo se paparashikueshme. Megjithëse e fundit pak javë kanë kam qene, Une do të themi në mënyrë eksponenciale më e ashpër “, tha Stevens.”Kështu që ku ne shko nga ketu është ne kemi mora te kanë se mendësi për këto tjetra katër lojra si shumë si ne mundet “ https://twitter.com/TheCelticsWire/status/1365003148767727618?s=20

Humbësit e shtatë nga 10 ndeshjet e tyre të fundit, Celtics (15-17) e gjejnë veten jashtë duke kërkuar në foton e playoffit të Konferencës Lindore, aktualisht ulur në nr. 9 farë. Një nga rëniet e Bostonit këtë sezon ka qenë loja e djemve që nuk quhen Jaylen Brown dhe Jayson Tatum. Të dy All-Stars kanë të dy sezone karriere për Celts ndërsa shokët e tyre të skuadrës po përpiqen të mbajnë ritmin e asaj se si duhet të duket një ekip pretendent. https://twitter.com/TheCelticsWire/status/1365384252255129600?s=20

“Ttrashëgimtar barrë është kështu që të mëdha e drejtë tani – ato djema janë duke pasur përbindësh vjet, “shtoi ai.

“Ata kanë qenë super të veçantë,” tha Stevens për Jaylen Brown dhe Jayson Tatum.Dhe kjo është pjesë e rrugë, apo jo Kjo është pjesë e,Mirë, tani, çdo koha ti eja poshtë gjykata, e juaja shokët e ekipit janë të gjitha duke kërkuar për ti, pothuajse duke luajtur me hezitim dhe unme besim, e drejtë, kur ti je duke luftuar si a ekipi, dhe të tjera ekipi është vetëm duke ngarkuar lart ti “.

Stevens foli duke i dërguar mesazhe një lojtari të Celtics (jo Brown apo Tatum) për të parë filmin e ndeshjes së dytë të Boston kundër Indiana këtë sezon për të ndihmoni që të futni pak besim te ky lojtar për të qenë ‘më agresiv dhe më këmbëngulës’. https://twitter.com/TheCelticsWire/status/1364627054478512128?s=20

“Thej nuk mundet të jetë e ndezur ato djema duke dashur ata te bëj a Luaj. Dhe Une mendoj se aty a ekuilibër atje, aty a linjë atje Dhe kështu që, ti e di, ato djema janë speciale, ata kanë të dyja ka qenë me emrin Gjithë-Starët. Me se vjen një ekstra niveli dhe avokat e vëzhgim “, tha trajneri i Celtics.

“Ne e di ato dy djema janë fituesit. Ne e di ato dy djema janë si konkurrues si ata eja a i ri mosha Dhe ne jemi duke shkuar te mbaj hipur ata Dhe i njëjtë koha përsëri, kjo është timen detyrë si a trajner e drejtë tani është te bëj të gjithë tjeter ndjej i fuqizuar te të jetë e tyre më të mirë vetvetja përreth ata Sepse ne nevoja më shumë nëse ne jemi duke shkuar te të jetë a mirë ekipi “.

Atëherë, ku shkojnë Celtics nga këtu? https://twitter.com/TheCelticsWire/status/1365331793055014912?s=20

Ata kanë katër ndeshje, të gjitha në shtëpi, të mbetura para pushimit të All-Star: sonte kundër Pacers, e diela vs Wizards, e marta vs Clippers dhe e enjtja vs Raptors. Katër ndeshje për të rimarrë vetëbesimin dhe për të shkuar në pushim me një lloj vrulli.

Lshpesh, ne ndjej si ne jemi nën performancë, ne ndjej si ne mundet bëj më mirë Dhe i njëjtë koha, ti e di, Une jam duke shkuar te mbështjell timen krahët përreth këto djema, dhe Une jam duke shkuar te ndihmë ata ndjej e madhe rreth vetveten. Kështu që se, ti e di, kur ne marr kjo sendi u kthye përreth, ne mundet fluturoj me disa besim dhe fluturoj me tonë pikat e forta “.

Ky post fillimisht u shfaq në Tela Celtics. Na ndiqni Facebook! https://embed.sendtonews.com/oembed/?SC=K2lQY44xeI-1173059-8380&autoplay=on&V=2&format=json [lawrence-related id=47104,47076,47067,47062] [listicle id=47075]

1

1

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu