Milwaukee Bucks do të të ankorohen një zgjedhje e raundit të dytë në 2022 Drafti i NBA për komunikimin me rojën e xhirimit Bogdan Bogdanovic para hapjes së agjensisë së lirë, njoftoi NBA të hënën.

NBA hapi një hetim në nëntor për një marrëveshje të nënshkrimit dhe tregtisë ofruar nga Bucks ish-yllit të Sacramento Kings.

“Hetimi arriti në përfundimin se diskutimet e hershme ndodhën në të vërtetë, duke përbërë sjellje të dëmshme për NBA,” tha liga në një deklaratë.

“Dënimi mori parasysh bashkëpunimin e Bucks me hetimin, mungesën e provave të ndonjë marrëveshje të hershme të palejueshme mbi kushtet e kontratës midis Bucks dhe Bogdanovic dhe faktin që ekipi në fund të fundit nuk nënshkroi Bogdanovic.”

Marrëveshja e raportuar nuk u realizua kurrë për shkak të Bogdanoviç që kurrë nuk ishte dakord me të, sipas raporteve. Ai nënshkroi me Atlanta Hawks javën tjetër.

Bucks krijojnë fiasko me marrëveshjen e Bogdanoviç

Bogdan Bogdanoviç në Sacramento.
Bogdan Bogdanoviç ishte pjesë e një marrëveshjeje të raportuar që përfshinte Milwaukee Bucks, por komunikimi ndodhi para se të hapej agjensia falas. (Foto AP / Rich Pedroncelli)

Mbretërit kishin një marrëveshje të nënshkrimit dhe të tregtisë për të dërguar agjentin e lirë të kufizuar Bogdanovic, 28, te Bucks më 16 nëntor. Periudha e agjensisë falas filloi më 20 nëntor dhe ekipet nuk lejohen të komunikojnë me lojtarët ose agjentët e tyre derisa atëherë NBA hetoi nëse palët flisnin më parë kur Bogdanoviç ishte ende anëtar i organizatës Kings.

Bucks thuhet se do të kishin dërguar Donte Divincenzo, Ersan Ilyasova dhe DJ Wilson në Sacramento. Ishte pjesë e lëvizjeve të Bucks për të përmirësuar ekipin rreth MVP të ligës dy herë Giannis Antetokounmpo, duke e mbajtur atë të lumtur përpara agjensisë së tij falas. Antetokounmpo nënshkroi një marrëveshje super-maks me Bucks javën e kaluar.

Dy ditë pas marrëveshjes së raportuar për Bogdanoviç ajo filloi të prishej, thuhet se për shkak të faktit se lojtari nuk ishte dakord me marrëveshjen. Ai në vend të kësaj testoi tregun e agjencive falas, zbritje në Atlanta me një marrëveshje katër-vjeçare, 72 milion dollarë.

Bogdanovic shënoi mesatarisht 15.1 pikë, 3.4 kërcime dhe 3.4 asistime në sezonin 2019-20. Ai goditi 37.2 përqind nga linja e 3 pikëve.

Më shumë nga Yahoo Sports:

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu