Poshtë 2-0 në finalet e NBA, Milwaukee Bucks nuk shihni asnjë rrugë tjetër drejt fitores në Lojën 3 të Dielën në mbrëmje përveçse të dilni duke u lëkundur.

Mbrapa Devin Booker dhe Chris Paul, Dielli mori ndeshjet hapëse në Feniks. Tani, Bucks janë përgatitur edhe për seritë me Lojën 3 dhe të Mërkurën mbrëma në Lojën 4 në Milwaukee.

“Do të jetë e vështirë”, tha sulmuesi i Bucks Khris Middleton. “Ata u kujdesën për gjykatën e tyre në shtëpi. Ne duhet të gjejmë një mënyrë për të bërë të njëjtën gjë. Sidoqoftë, fillon me të parën tek ata. Duhet të dalim, të përgatitemi dhe të jemi gati për një luftë qensh. kam qenë në këtë vrimë më parë. Nuk do të jetë e lehtë, por duhet të gjejmë një mënyrë për ta bërë atë. “

Giannis Antetokounmpo vuri shqetësime në lidhje me gjurin e tij të majtë të tejzgjatur në pasqyrën e pasme duke arritur 62 pikë në ndeshjet e para, duke përfshirë 42 në humbjen e Bucks 118-108 në Lojën 2 të Enjten. Por Suns gjetën më shumë mënyra për të shënuar, duke përfshirë një performancë në kohë nga përpara Mikal Bridges.

“Ne kemi qenë këtu më parë. Ne e dimë se çfarë është marrëveshja,” tha Antetokounmpo. “Sapo duhet të jem agresiv, të vazhdojmë të shijojmë duke luajtur së bashku, të vazhdojmë të shijojmë duke luajtur basketboll. Dhe shpresojmë që zakonet tona të mira gjatë gjithë vitit mund të marrin përsipër dhe ne mund ta vendosim veten në një pozicion për të fituar ndeshjen. Por ne e dimë se çfarë është marrëveshja. “

Marrëveshja është: fitoni të Dielën në mbrëmje ose përballeni me një deficit 3-0 dhe detyrën e mundimshme për të mposhtur Suns në katër ndeshje radhazi.

Milwaukee ishte poshtë 2-0 ndaj Brooklyn Nets kur Bucks erdhën në shtëpi dhe gjetën fat të mirë – dhe lojë më të mirë mbrojtëse – për të luftuar përfundimisht dhe për të fituar Lojën 7 të gjysmëfinaleve të Konferencës Lindore.

Paul, duke luajtur në Finalet e tij të para në moshën 36, tha se puna e tij është të informojë listën e tij relativisht të re se ka mbetur shumë punë për Suns.

“Unë bëj një punë mjaft të mirë për të qëndruar në këtë moment,” tha Paul. “Ndoshta shumë nga djemtë në ekipin tonë, është seria e tyre e parë e playoffit, ata nuk e dinë dhimbjen e zemrës ose thyerjen e zemrës. Ata janë vetëm atje duke luajtur. Kështu që, për mua unë e di se sa shpejt gjërat mund të ndryshojnë. Unë e di se si një posedim ose një lojë mund të ndryshojë dinamikën e një seriali të tërë. Pra, për mua nuk bëhem shumë i lartë, nuk bëhem shumë i ulët, thjesht qëndroj edhe i mprehtë.

“E di që këto situata nuk ndodhin çdo ditë”.

Suns qëlluan 50 përqind nga distanca prej 3 pikësh në Lojën 2, duke zbrazur përpjekjet e diskutueshme dhe duke shmangur strategjinë që shumë prisnin – duke ushqyer njeriun e madh DeAndre Ayton kur Bucks luajti një formacion me top të vogël. Trajneri kryesor Mike Budenholzer tha se pas secilës prej dy ndeshjeve të para Bucks duhet të mbrojnë më mirë vijën e 3 pikëve.

Ndërsa Milwaukee humbi Lojën 1, Bucks u përqëndrua në shënimin në bojë dhe sulmin në buzë. Diellët presin të shohin më shumë nga ajo qasje të Dielën. Por, trajneri kryesor Monty Williams tha se Phoenix është në pozicionin e preferuar që të mos ketë nevojë të ndryshojë asgjë, përfshirë lojën përmes Booker.

Kur Ndeshja 2 u shtrëngua në çerekun e katërt, Booker shtyu një epërsi prej gjashtë pikësh në nëntë me një 3, dhe splashed 3 me njëra pas tjetrës për të rritur epërsinë prej shtatë pikësh në 13.

“Ne kemi një mentalitet” le të fluturojë “. Ato janë momentet për të cilat (Booker) jeton,” tha Williams. “Nuk vrapon prej tij. Unë e kam parë prej tij për dy vjet. Ai thjesht rritet dhe bën shfaqje të mëdha.”

Booker ka mesatarisht 25.6 pikë për ndeshje në sezonin e rregullt dhe është mesatarisht 29 pikë në dy ndeshjet e para të finaleve.

“Ai është lojtari ynë i duhur,” tha sulmuesi i Suns, Jae Crowder. “Ne e dimë që ai mund të bëjë shfaqje për veten e tij dhe për të tjerët. Pra, ne thjesht përpiqemi ta fusim atë në disa situata të mira në vende të mira dhe ta lexojmë ndeshjen dhe të reagojmë dhe të luajmë basketboll”.

– Media e nivelit të fushësSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu