Pavarësisht duke bërë një pikë të duke pohuar lidhjet e tij me Boston Celtics në radion lokale sportive, zërat që përpiqen të lidhin trajnerin e Celtics Brad Stevens me konkursin për trajner në Universitetin e Indiana vazhdojnë të qarkullojnë.

Ndërsa askush nuk duket të jetë më shumë se spekulim, etja për adhuruesit e programit kryesor të Shteti i Stevens të Indiana në punësoni trajnerin e Celtics që atëherë vetëm është forcuar. Por ata që janë afër stafit të Stevens nuk kanë dëgjuar asgjë në lidhje me një lëvizje të tillë dhe se ata persona dyshojnë se kjo do të ndodhë pavarësisht valës në rritje të llafeve që qarkullojnë midis tifozëve Hoosier dhe në sferën e mediave të basketbollit kolegj në përgjithësi.

Jeff Goodman i Stadiumit tregon se ai “ka biseduar me shumë njerëz të afërt me Brad Stevens sot, dhe askush nuk mendon se ai do të marrë në të vërtetë punën e Indiana”. Kjo është jehonë nga Chris Mannix i Sports Illustrated, i cili thotë se “nuk ka pasur asnjë tregues se Brad Stevens po shkon diku, më thonë disa zyrtarë të ekipit”. “Çdo lëvizje në Indiana – dhe me të vërtetë, janë vetëm thashetheme në rrjetet sociale – do të vinte si një tronditje e plotë”, shton personi i brendshëm i NBA. https://twitter.com/SIChrisMannix/status/1372980542703034377?s=20

Me një zgjatje të bërë kohët e fundit, gjashtë-vjeçare / 22 milion dollarë dhe në mes të një sezoni në një ekip me shumë vite grindjeje të mundshme që ka përpara, një lëvizje e tillë do të kishte pak kuptim. Veçanërisht dhënë komentet publike të Stevens mbi çështjen, megjithëse për drejtësi marrja e tij në Boston tetë vjet më parë u bë në heshtje gati në radio. Ky post fillimisht u shfaq në Wire Celtics. Na ndiqni Facebook! [lawrence-related id=48012,48004,48001,47980] [listicle id=48014]

1

1

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu