CLEVELAND (AP) – Kavalierë përpara Kevin Love do të humbasë hapjen e sezonit të mërkurën në mbrëmje kundër Charlotte për shkak të një viçi të djathtë të tendosur.

Ekipi zyrtarisht e përjashtoi Love të Martën, disa orë pasi trajneri i Cavs, JB Bickerstaff tha se po përgatitej të mos kishte pesë-herë All-Star në formacion.

Dashuria u lëndua gjatë ndeshjes së parë të para-sezonit kundër Indiana më parë këtë muaj. Ai humbi tre ndeshjet e ardhshme të Cleveland dhe nuk është pastruar për t’u praktikuar.

Larry Nance Jr. ka të ngjarë të fillojë në vend të Dashurisë, i cili ka thënë se ndihej i freskuar fizikisht ndërsa hyri në sezonin e tij të 13-të.

“It’sshtë më mirë të lëvizësh vetëm Larry në atë vend dhe të rritësh minutat e tij dhe ngarkesën e tij të punës,” tha Bickerstaff javën e kaluar. Natyrisht, nëse Kevin është jashtë, ne do të duhet të luajmë një top të vogël. Por mendoj që të filloj lojëra dhe shumica e minutave, mendoj se është gjë e mirë të lëvizësh Larry sepse ai ka një grup të ngjashëm aftësish, aftësinë e tij për të kaluar topin dhe të gjitha ato gjëra. “

32-vjeçari Love është shtatë pikë i trembur nga 13,000 në karrierën e tij. Ai së shpejti do të bëhet lojtari i nëntë në historinë e kampionatit që do të ketë 13,000 pikë, 7,000 kërcime dhe 1000 3-pikë, duke u bashkuar me një listë që përfshin Kobe Bryant dhe LeBron James.

Cavs, të cilët shkuan 5-6 nën Bickerstaff para se 2019-2020 të ndërpriteshin dhe përfundimisht të përfundonin nga pandemia COVID-19, do të jenë gjithashtu pa swingman të vitit të dytë Kevin Porter Jr.

Ai nuk është bashkuar me ekipin që kur ka pasur disa çështje jashtë gjykatës. Porter Jr kishte një akuzë për armë që u hoq kohët e fundit.

Më shumë AP NBA: https://apnews.com/NBA dhe https://twitter.com/AP-Sports

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu