KLEVELAND (AP) – Fillimi mbresëlënës i J.B. Bickerstaff me Cavaliers është shpërblyer.

Bickerstaff, i cili ka Cleveland duke luajtur basketbollin e tij më të mirë këtë sezon që nga marrja në dorë kur John Beilein papritmas dha dorëheqjen muajin e kaluar, u pajtua për një kontratë shumë-vjeçare me ekipin të martën.

Cavs njoftoi marrëveshjen me Bickerstaff pak para lojës së tyre në agoikago, ku filluan një udhëtim me gjashtë ndeshje. “data-reagid =” 34 “> Cavs njoftuan marrëveshjen me Bickerstaff pak para lojës së tyre në agoikago, ku filluan një udhëtim me gjashtë ndeshje.

Bulls dhe Cavs kanë pasur më shumë energji dhe kanë shfaqur më shumë bashkësi sesa në çdo kohë për Beilein. “data-reagid =” 35 “> Megjithëse ata ende kanë një nga rekordet më të këqia të NBA, Cavs kanë treguar përmirësim të madh në një periudhë të shkurtër nën Bickerstaff Ata janë 5-5 duke shkuar në ndeshjen e së martës kundër Bulls dhe Cavs kanë pasur më shumë energji dhe kanë shfaqur më shumë bashkësi sesa në çdo kohë për Beilein.

Bickerstaff u promovua pasi Beilein u tërhoq pas 54 ndeshjeve në sezonin e tij të parë. Ai kishte shërbyer si një trajner i asociuar nën 67 vjeçarin Beilein, i cili përmendi çështjet e shëndetit personal si një nga arsyet e tij për të lënë një vend pune që ai mendonte se ishte gati të merrej.

“Ne jemi shumë me fat që dikë të kalibrit të J.B. dhe prejardhjes së basketbollit të udhëheqin ekskluzivitetin tonë si trajner kryesor”, tha menaxheri i përgjithshëm Koby Altman. Pasuria e tij e përvojës, e shoqëruar me respektin që ka fituar rreth NBA-s dhe me këtë skuadër, ka bërë që një tranzicion pa probleme nga kryetari i asociuar i tij te drejtori.

‘Sasia e meritës dhe vendosmërisë e futur në lojtarët tanë, si nga përgjegjësia ashtu edhe nga vëmendja deri në pikëpamjet e detajuara gjatë kësaj periudhe të shkurtër kohore, është takuar me admirim, respekt dhe eksitim të përgjithshëm në të gjithë dhomën tonë të dollapëve. Tashmë kemi vërejtur ndikimin që ai ka bërë në lojtarët tanë përmes 10 ndeshjeve të tij të para si trajner kryesor dhe ne mezi presim të shohim se sa larg ai mund të drejtojë në mënyrë të efektshme kulturën tonë në zhvillim dhe ta çojë këtë ekskluzivitet në të ardhmen. ”

Gjatë fundjavës, Cavs fitoi lojëra të njëpasnjëshme të ngushta mbi Denver dhe San Antonio. Në fillim të këtij sezoni, papërvoja e klubit do të dëmtojë Cavs në minutat e fundit të lojërave. Cleveland gjithashtu ka fituar tre ndeshje kundër skuadrave me mbi .500 rekorde dhe Cavs kanë përmirësuar rezultatet e tyre të shënuar dhe asistuar.

Rockets në play-off në 2015-16. “data-reagid =” 40 “> 41-vjeçari Bickerstaff më parë trajner në Houston dhe Memphis para se të vinte në Cleveland. Rockets te play off-et në 2015-16.

” Lojtarët tanë kanë bërë një punë fenomenale për të ruajtur një nivel të lartë profesionalizmi dhe pjekurie në rritje, nga të cilat unë kam qenë shumë mirënjohës, ” tha Bickerstaff. Unë gjithashtu krenohem shumë dhe e konsideroj si një nder dhe privilegj të jetoj dhe trajner në këtë komunitet me familjen time, përpara kësaj baze tifozësh dhe për këtë ekskluzivitet. Ka qenë vërtet një bekim dhe mezi pres udhëtimin përpara. ”

Bickerstaff ishte parë gjithmonë si pasardhësi eventual i Beilein, por ai kurrë nuk priste që gjërat të lëviznin kaq shpejt. Bickerstaff nuk e fitoi etiketën ” e përkohshme ” kur zëvendësoi Beilein, një shenjë që Cavs ishin të kënaqur me planin që bëri Altman kur ai intervistoi Bickerstaff verën e kaluar.

Kevin Love, i cili ka luajtur mirë kohët e fundit. “data-reagid =” 43 “> Lojtarët e Cleveland duken më të qetë nën Bickerstaff, babai i të cilit, Bernie, ishte një trajner i gjatë i NBA dhe aktualisht këshillon për Cavs. Bickerstaff i ri ka punuar në të kaluarën me Cavs yll përpara Kevin Love, i cili ka luajtur mirë kohët e fundit.

Spurs, Bickerstaff tha se Cavs janë duke u lidhur dhe duke e shfrytëzuar atë më së shumti një sezon, duke u spërkatur poshtë. “Data-reagid =” 44 “> Pas fitores së së dielës mbi Spurs, Bickerstaff tha që Cavs janë duke u lidhur dhe duke e shfrytëzuar pjesën më të madhe të një sezoni, një herë duke u spërkatur poshtë.

“Ata thjesht vazhdojnë të tërheqin njëri-tjetrin dhe festojnë suksesin e njerëzve të tjerë,” tha Bickerstaff. Unë mendoj se është një vlerë thelbësore e një ekipi të mirë. Këtu po ndërtojmë. Shtë kënaqësi të shikosh se si e trajtojnë njëri-tjetrin, si e respektojnë njëri-tjetrin. Kur një djalë e mori atë, ata janë të gatshëm të heqin dorë nga topi dhe të heqin dorë nga ai djalë. Partshtë pjesë e mjedisit që ne po përpiqemi të krijojmë.

” Ka një shoqëri, ka një lidhje, ka një qëllim të përbashkët për mënyrën se si ne po luajmë. Askush nuk është më i madh se ekipi. Ju mund të shihni nga netë të ndryshme kush kontribuon, nuk ka asnjë vrojtim nëse nuk është nata juaj. It’sshtë gjithçka për ekipin. Unë mendoj se është ndryshimi më i madh. ”

Më shumë AP NBA: https://apnews.com/NBASource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu