Telegrafi

Katie McCabe pretendon se fotografia në plazh e Dubait është marrë gjatë udhëtimit të biznesit

Gratë e Arsenalit do të kujtojnë Katie McCabe për përgjegjësitë e saj në mediat sociale, pasi ajo postoi imazhe nga një plazh në Dubai të hënën, në një udhëtim të cilin Telegrafi Sport e kupton se ajo kishte pretenduar se ishte bërë për arsye ‘biznesi’. McCabe i ka thënë klubit se udhëtimi i saj në Emiratet e Bashkuara Arabe, i cili erdhi pas vendosjes së ndalimit të udhëtimit për banorët e Tier 4 në Londër, ishte për një takim biznesi me agjentin e saj, thanë burimet për Telegrafin Sport. Reprezentuesi i Republikës së Irlandës luajti për Arsenalin të Dielën në fitoren e tyre 4-0 ndaj Evertonit në Superligën e Grave. Në konferencën e tij për shtyp pas ndeshjes pas asaj loje, menaxheri i Arsenalit Joe Montemurro theksoi rëndësinë që të gjithë në klub të jenë profesionistë dhe “duke ndjekur udhëzimet e Qeverisë”, të cilat ndalojnë udhëtimet jashtë zonës së nivelit të 4, përveç punës. Historia e McCabe në Instagram të hënën, e cila u duk se e tregonte atë në një plazh ngjitur me ikonën Burj Al Arab të Dubait, kuptohet se ka zhgënjyer zyrtarët e klubit sepse nuk e bëri të qartë se udhëtimi kishte lidhje me punën. Lojtarët dhe stafi në klube të tjera me qendër në Londër i kanë thënë Telegrafit Sport se postimi nuk ishte respekt për shumë lojtarë të huaj WSL që jetojnë në zonat e Tier 4 të cilët kanë anuluar udhëtimet e tyre të para-planifikuara në shtëpi për të parë të dashurit e tyre në Krishtlindje, për shkak të kufizimeve.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu