Celtics – kush kishte të paktën dy lojtarët, Robert Williams III dhe Jayson Tatum, test pozitiv për koronavirus – nuk do të luajë demat sonte siç ishte planifikuar fillimisht.

As Boston nuk do të luajë Magjinë nesër.

Lirimi i NBA:

Ndeshja Kombëtare e Shoqatës së Basketbollit e planifikuar për nesër në mes të Orlando Magic dhe Boston Celtics [in Boston] është shtyrë në përputhje me Protokollet e Shëndetit dhe Sigurisë së ligës.

Për shkak të testimit dhe gjurmimit të kontakteve brenda Celtics, ekipi nuk ka tetë lojtarë të kërkuar nga liga për të vazhduar ndeshjen e nesërme kundër Orlando.

Celtics kanë shtyrë tre ndeshje radhazi. Ata ishin planifikuar të luanin Miami të Dielën, por ajo lojë mori shtyhet për shkak të çështjeve të koronavirusit brenda Nxehtësia. Me sa duket Boston kishte mjaft lojtarë në dispozicion.

Padyshim që nuk është më rasti. Disa skuadra të tjera janë duke u përballur me çështje të koronavirusitgjithashtu

Adrian Wojnarowski i ESPN:

Ne do të shohim se çfarë tjetër përfshijnë protokollet. Por këto detaje të rrjedhura vetëm kufizojnë njerëzit brenda NBA-së që të bashkëveprojnë me njëri-tjetrin – jo me komunitetin e jashtëm. Kjo mund (në një shkallë të vogël) të ndihmojë në uljen e përhapjes së koronavirusit pasi të infiltrojë në kampionat. Por këto rregulla nuk zvogëlojnë gjasat e depërtimit të koronavirusit në kampionat.

Problemi themelor i NBA: Në përgjithësi është e pasigurt të udhëtosh nëpër vend dhe të luash basketboll 5-në-5 mes kësaj pandemie. Lojtarët vijnë në kontakt me shumë njerëz pastaj me njëri-tjetrin.

A e ka bërë kampionati mjaft të sigurt për të vazhduar operacionin e saj për të bërë para? po.

Por lojtarët në mënyrë të pashmangshme do të vazhdojnë të kontraktojnë koronavirus ndërsa lojërat vazhdojnë jashtë një flluske.

Celtics-Magic shtyhet, NBA thuhet se shtrëngon protokollet fillimisht u shfaq në NBCSports.com

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu