Në një nga lojërat më të çuditshme të 2020-21 Boston Celtics sezoni, as Jaylen Brown as Jayson Tatum shënoi më shumë se 18 pikë ndërsa mundi Toronto Raptors në shtëpi 120 – 106.

Kjo ishte kryesisht për shkak të netëve të karrierës nga të dy rezervatët përpara Semi Ojeleye (24 pikë dhe 6 kërcime në gjuajtje nga 6 në 8 nga 3) dhe rishtar rojtari Payton Pritchard (20 pikë dhe 5 kërcime, gjithashtu duke u lidhur me 6-nga-8 përpjekje për 3 pikë). Lufton yll roje Kemba Walker gjithashtu dukej të gdhendte një rol duke goditur 5-e-8 nga përtej harkut dhe duke shkuar 6-e-6 nga shirita për 21 pikë dhe 5 borde për të pasur një pushim nga fillimi kryesisht i vështirë i sezonit të tij.

Tatum shënoi 17 pikë, 6 kërcime dhe 9 asistime, ndërsa Brown shtoi 12 pikë dhe një karrem të lartë 10 dimes për një rekord të tijin pasi Celtics arriti të bashkonte një nga lojërat më të mira kaluese të sezonit me 30 asistime totale .

“Clearlyshtë padyshim me të vërtetë e rëndësishme jo vetëm për këndvështrimin e gjenerimit të pamjes më të mirë, por edhe nga pikëpamja e përfitimit sa më të madh të njëri-tjetrit,” vëzhgoi trajneri kryesor Brad Stevens për lëvizjen e jashtëzakonshme të topit pas ndeshjes.

Me fitoren, Boston u përmirësua në 13 – 11 dhe një gjysmë loje prapa Brooklyn Nets për rekordin e tretë më të mirë të kampionatit; ata tjetër përballen me Detroit Pistons të premten, 12 shkurt në 8 pasdite ET.

Ky post fillimisht u shfaq në Tela Celtics. Na ndiqni Facebook!

Të ngjashme

Robert Williams III OUT vs. Toronto Raptors me ‘hidhërim të majtës’

Jaylen Brown dhe Jayson Tatum qëndrojnë të qëndrueshëm në raundin e fundit të votimit në NBA

Danny Ainge zbulon se Jaylen Brown ka tendonitis – a duhet të shqetësohemi?

Jayson Tatum i 10-ti, Jaylen Brown i 15-ti në sondazhin e ESPN MVP

Listë

Foto e statistikave të Celtics: Daniel Theis, snajper absolut?Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu