Raporti: Celtics midis tre ekipeve të Lindjes në treg për Redick fillimisht u shfaq në NBC Sports Boston

Shtoni JJ Redick në listën e synimeve të mundshme që Boston Celtics mund të fitojnë me ndihmën e përjashtimit të lojtarit të tyre të tregtuar.

Nga Shams Charania i Athleticit:

“The New Orleans Pelicans janë përqendruar në Filadelfia 76ers, Brooklyn Nets dhe Boston Celtics si destinacione të mundshme tregtare për JJ Redick. “

Charania vëren se familja e Redick jeton në Brooklyn, dhe se xhuxhi Pelicans ka një “preferencë të fortë” për t’u kthyer në Verilindje.

Forsberg: Në polin e çerekut, koha për Celtics të bëjë lëvizjet e tyre

Per Charania, Celtics, 76ers dhe Nets të gjithë kanë shprehur interes për Redick, i cili është duke bërë 13.1 milion dollarë në vitin e fundit të kontratës së tij. Ai do të futet lehtësisht nën përjashtimin tregtar të Bostonit prej 28.5 milion dollarë të marrë nga Charlotte Hornets në marrëveshjen Gordon Hayward.

Redick prej kohësh ka qenë një nga gjuajtësit kryesorë të NBA-së me 3 pikë dhe do t’i jepte njësisë së dytë të Celtics një rritje të rezultatit. Ai shënoi 45.3% nga diapazoni i 3 pikëve sezonin e kaluar dhe ka mesatarisht të paktën 15 pikë për ndeshje në secilin nga shtatë sezonet e fundit.

Redick mbush 37 vjeç në qershor, megjithatë, dhe është zhytur në një rënie të sezonit të hershëm, duke qëlluar vetëm 29.8% përtej harkut përmes 16 ndeshjeve. Kompensimi i tij tregtar do të ishte relativisht i ulët, por C-të duhet të vendosin nëse Redick ia vlen kostoja e gati gjysmës së parave të tyre TPE.

Produkti Duke kaloi sezonet 2017-18 dhe 2018-19 me Sixers dhe luajti nën trajnerin aktual Doc Rivers në Los Angeles Clippers, kështu që ai do të ishte një përshtatje e natyrshme në Filadelfia. Ai gjithashtu do t’u jepte Nets një tjetër gjuajtës elitar së bashku me Joe Harris për t’i hapur hapësirën Kyrie Irving, James Harden dhe Kevin Durant.

Redick mund të jetë në lëvizje së shpejti, pasi Charania përmend 2 shkurt si afatin e fundit për lojtarët që do të tregtohen dhe akoma të jenë të kualifikuar për tregti me shumë lojtarë përpara afatit të tregtimit të 25 marsit NBA.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu