E Belton Celtics mori ndihmën mbrojtëse në perimetër dhe një lojtar dytësor. Atlanta mori disa nga thellësia e nevojshme e rojeve prapa Trae Young. Sacramento mori një qendër rezervë dhe një prani veteranësh në një ekip që përpiqej të mësonte se si të fitonte.

Hawks, Celtics dhe Kings kanë rënë dakord për kushtet për një tregti me tre skuadra, një histori e thyer Adrian Wojnarowski nga ESPN. Më vonë gjatë ditës, Tim Bontemps i të njëjtit sit shtoi se Celtics kishte arritur një marrëveshje të veçantë për ta blerë Josh Richardson nga Dallas.

Ja çfarë do të thotë për secilin ekip:

Shtuan Celtics Kris Dunn dhe Bruno Fernando nga Atlanta Hawks, dhe Josh Richardson nga Mavericks. Bostoni po bën përpjekje që këto marrëveshje të bëhen shpejt në mënyrë që ato të ndodhin në këtë vit kalendarik të NBA (para 1 gushtit) sepse ato mund të përshtaten në Gordon Hayward dhe Enes Kanter përjashtimet tregtare. Me të gjitha këto lëvizje, Bostoni qëndron më poshtë, por duhet të vazhdojë të flirtojë me taksën e luksit.

Ajo që Celtics fiton në Richardson është një djalë që mund të përshtatet mirë në rolin e gardës/krahut kur i kërkohet të bëjë lojëra – ai luftoi kur iu kërkua të ishte jashtë topit në Dallas – dhe kush mund të vendoste një mbrojtës tjetër të ndryshueshëm në fushë me Jaylen Brown dhe Jayson Tatum. Dunn është gjithashtu një mbrojtës i fortë që mund të ndihmojë jashtë stolit dhe të trajtojë topin pak.

Sacramento merr Thompson të jetë një rezervë për Richaun Holmes -një lojtar që ata duhet të nënshkruajnë përsëri si një agjent i lirë-dhe një kontratë që skadon ata mund të përpiqen të tregtojnë në afatin përfundimtar për një lojtar më afër De’Aaron Fox afati kohor

Skifterët marrin Delon Wright, i cili arriti mesatarisht 10.2 pikë dhe 4.4 asistime sezonin e kaluar (duke luajtur në Detroit dhe Sacramento), dhe ai mund të sigurojë lojëra shumë të nevojshme dhe thellësi roje kur Trae Young shkon në stol.

Dallas Mavericks marrin një përjashtim tregtar prej 10.8 milion dollarë që mund të përdorin për të blerë një lojtar më vonë.

Ky është vetëm hapi tjetër i Brad Stevens i riorganizuar listën e Bostonit, hapi i parë është tregtimi Kemba Walker. Më shumë lëvizje po vijnë në Boston.

Sidoqoftë, fituesi më i madh në këtë tregti mund të jetë Atlanta pasi ata lëvizin lojtarë që nuk janë pjesë e planeve të tyre të ardhshme dhe marrin një lojtar të fortë në një pozicion të nevojshëm në Wright.

Këtu është më shumë për Celtics

2021 Draft draft gjurmues me zgjedhje me analiza të përzgjedhjeve, tregtive Thashetheme: Bradley Beal duke marrë parasysh kërkesën për tregti, situata ‘fluide’ Bill Russell do të nxjerrë në ankand shumicën e sendeve të tij të çmuara të NBA

Raportet: Celtics ripërpunojnë listën me dy marrëveshje për të arritur Dunn, Richardson fillimisht u shfaq në NBCSports.com

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu