Chandler Hutchison jashtë për një kohë të pacaktuar me çështje personale fillimisht u shfaq në NBC Sports Chicago

Dema sulmuesi Chandler Hutchison është jashtë për një kohë të pacaktuar me një çështje personale, tha trajneri kryesor Billy Donovan para ndeshjes së ekipit me Magjistarët e Uashingtonit Të hënën në mbrëmje.

“Bisedat që kam pasur me të kanë qenë absolutisht të mrekullueshme. Unë i jap shumë kredi. Ai e ka trajtuar veten si një profesionist i plotë,” tha Donovan. “Por tani ka disa gjëra në të cilat ai duhet të përqendrohet personalisht dhe këtu është vëmendja e tij.”

Që kur u kthye nga një periudhë me COVID-19, Hutchison, i cili është në sezonin e tij të tretë me Bulls pasi u zgjodh i 22-ti në përgjithësi në draftin 2018, ka qenë jashtë rotacionit të Bulls, duke marrë fjalën në vetëm tre nga tetë ndeshjet e mundshme , dhe mesatarisht 3.9 minuta në ato paraqitje. Donovan tha se mungesa e Hutchison filloi në mënyrë efektive para fitores së së Shtunës ndaj Orlando Magic, për të cilën Hutchison nuk u vesh. Ai luajti 4 minuta në humbjen e Bulls ndaj Magic të Premten.

Donovan tha se nuk e di sa do të qëndrojë mungesa e Hutchison, por se ai do të vazhdojë të jetë me ekipin dhe në anën e lojërave.

“Ne patëm një bisedë pak përpara ndeshjes (Magjia e dytë) pak,” tha Donovan. “Dhe unë doja të kthehesha dhe ta bëja të flinte për disa gjëra dhe të trette disa gjëra për gjërat që ai më shprehu. Dhe kur u kthyem (në Çikago) patëm një shans për të vizituar pak më tej dhe padyshim me ato që ai është duke u marrë me tani, do të jetë e qartë se ai do të jetë jashtë për disa kohë.

“Nuk e di sa është e gjatë, por biseda filloi dhe ato kanë qenë të ndërsjella. Ata kanë qenë vërtet transparentë dhe të hapur. Ata filluan natën e dytë në Orlando.”

Gjithashtu në frontin e disponueshmërisë: Otto Porter Jr., i cili pas garës së Wizards do të ketë humbur katër ndeshjet e fundit të Bulls me një sëmundje të vonuar, mbetet jashtë dhe pa një afat kohor për t’u kthyer.

“Ne jemi duke u përpjekur të bëjmë gjithçka që mundemi për ta ndihmuar atë të kthehet, për ta forcuar atë dhe për ta bërë atë të ndihet mirë, kështu që kjo nuk është një situatë e përsëritur për të. Unë me të vërtetë nuk kam një afat kohor kur do të jetë, “Tha Donovan. “Unë do të thoja që ai është bërë më mirë. Ai po përmirësohet, por jo gati në atë pikë ose në nivelin që mbase mund të kthehet të luajë në nivelin që ishte para se të ndodhte kjo.”

Klikoni këtu për t’u pajtuar në Bulls Talk Podcast falas.

Shkarko

Shkarkoni MyTeams Sot!Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu