Mirësevini në Sezonin NBA 2020-21! Kjo është e para nga Dozat e Përditshme të Basketbollit që do të hapen këtë sezon dhe unë nuk mund të isha më i ngazëllyer për këtë!

Para se të hyjmë në lajmet kuptimplota nga e enjtja natë (Christian Wood, dikush?), Unë do të doja të flas për disa gjëra. Së pari, a keni kapur ky podcast në të cilën unë u regjistrova duke folur në gjumë për një “draft me dy burra?” Nëse jo, ia vlen të shikoni.

Dhe së dyti, a e keni parë Shfaqja e Drafteve të Fantazisë Rotoworld, në të cilën kemi përfunduar një draft të plotë në video? Sipas mendimit tim, është një gjë që duhet parë. Brian Rosenworcel, bateristi i Guster-it, më prek plotësisht Luka Doncic, me qëllim të keq, pret Matt Stroup dhe unë arrij shumë larg për tu siguruar Michael Porter Jr. Pavarësisht nëse jeni dakord me lëvizjet e mia, është e prodhuar mirë dhe argëtuese për tu parë.

Së fundmi, unë do të doja të rikujtoj një draft që u zhvillua të Mërkurën, 16 Dhjetor, organizuar nga i vetmi Rick Kamla i NBA TV dhe fama e Sirius, dhe përfshiu kolegë menaxherë (dhe ish studs Rotoworld) Aaron Bruski dhe Mike Gallagher . Rareshtë e rrallë që unë bëj një draft dhe largohem duke ndjerë sikur shkoi ashtu siç e kisha planifikuar, por kjo bëri. Unë nuk jam duke thënë se unë do të fitoj kampionatin, madje as nuk do të them se kam një ekip të shkëlqyeshëm. Por ajo që unë kam është një ekip total “My Guys”, i cili është bërë disi qëllimi im gjatë viteve të fundit. A arrij për lojtarët? Po, po Ndoshta është sepse e di që të gjithë më lexojnë dhe e dinë se çfarë do të bëj, dhe nëse nuk arrij, nuk po marr djem që dua. Ndoshta është për shkak se kam besim në aftësitë e mia të hartimit dhe supozoj se jam mjaft i mirë në këtë gjë për të kompensuar arritjet në raundet e mëvonshme të draftit. Ndonjëherë funksionon dhe ndonjëherë nuk bën. Por në fund të fundit është se unë kënaqem me rrathët e fantazisë shumë më tepër kur luaj bixhoz mbi djemtë e mi dhe pastaj shoh nëse ajo zgjatet.

Siç e dini mirë deri tani, unë jam presidenti i Luka Doncic klubi i tifozëve dhe kam zbuluar që nëse nuk kam zgjedhjen nr. 1, nuk do ta marr këtë vit. Në fakt e kisha harruar draftin e Kamlës, por sistemi im i besueshëm dhe i ndërlikuar i alarmit iPhone më lajmëroi 10 minuta para kohe se kisha një draft për të bërë. Kjo e vuri planin tim për të luajtur Golden Tee dhe për t’u shoqëruar me disa miq në pritje dhe unë gjithashtu isha pak nervoz kur bëja draftin tim të parë plotësisht në telefonin tim. Po, unë jam një dinosaur dhe ende preferoj kompjuterin tim dhe monitorët e dyfishtë për përvojën e draftit. Sidoqoftë, sapo hyra në Yahoo! aplikacioni dhe zbulova se kisha zgjedhjen nr. 1, u ngazëlleva.

Sigurisht, unë mora Luka Nr. 1 dhe më pas prita që Pick 24 të kthehej rreth e rrotull në Raundin 2. Unë isha duke synuar Shai-Gilgeous Alexander, por ai shkoi në Nr. 22 (siç e dija se do ta bënte) kështu që unë u rrotullova me De ‘Aaron Fox dhe Christian Wood, të cilët janë të dy “djemtë e mi”. Unë zgjata dorën për Dru në Raundin 3, por ai nuk do të ishte atje kur të kthehej tek unë në fund të Raundit 4. Pastaj u rrokullis me Buddy Hield (jo Bogdan Bogdanoviç në Sacramento) dhe njeriu im, Michael Porter Jr, me zgjedhjen e parë të Raundit 5. Jashtë marrjes së SGA, kjo gjë po shkonte në mënyrë perfekte. Ashtë një ligë me dy qendra, kështu që unë shkova me shap të IU Thomas Bryant në fund të Raundit 6 dhe Wendell Carter Jr. për të kaluar në Raundin 7. Pritja në qendra mund të jetë e rrezikshme dhe unë isha i lumtur t’i mbyll këto dy këtu. Nëse Bryant mund të qëndrojë i shëndetshëm dhe WCJ t’i përgjigjet Billy Donovan ashtu siç duket se do të shkojë, unë nuk kam asnjë shqetësim. Dhe Druri është gjithashtu një qendër. Paraqitur fundi i Raundit 8 Marvin Bagley tek unë dhe isha i lumtur ta merrja, pavarësisht se ai dogji shumicën prej nesh në Raundin 4 sezonin e kaluar. Josh Richardson nisi Raundin 9 për mua dhe ai ka pasur një para-sezon me të vërtetë të fortë. Ai po garon me të Tim Hardaway Jr. të jetë opsioni numër 2 pas Lukës deri më tani Kristaps Porzingis (gju) është gati të rrokulliset. Dhe kjo është ende një pikëpyetje e madhe. Unë me të vërtetë mendoj se JRich do të kthehet në Dallas këtë sezon dhe ai duket se po dridhet me Luka dhe Mavs. Kapa Kamera e kuqërremtë në fund të Raundit 10 dhe kapi një qendër tjetër në formën e Chris Boucher për të filluar Raundin 11. Boucher mund ose nuk mund të hidhet në erë, por unë e dua atë dhe nuk ka shumë rrezik me të në Raundin 11, dhe Reddish duket të jetë në një vend të mirë në Atlanta, pavarësisht nga të gjithë thellësinë e tyre. Mora Troy Brown Jr. në Raundin 12, i cili, në fakt, kualifikohet në PG, SG, SF dhe PF në ligat CBS Sports dhe Derrick Jones Jr. në Raundin 13. Brown ka një shans për të shpëtuar këtë sezon dhe DJJ duhet të ketë një rol të mirë në Portland. Mbase duhet të kisha marrë Dillon Brooks ose Delon Wright në vend të DJJ, por unë nuk e bëra. I mbarova gjërat me Gary Trent Jr. në fund të Raundit 14 dhe kapur Bryn Forbes në fillim të Raundit 15 për të përfunduar draftin tim. Dhe po, ata janë të dy djemtë e mi. Jashtë SGA dhe Tim Hardaway Jr., të cilin Kamla e kapi para meje në Raundin 12, unë i fitova me sukses të gjithë djemtë e mi. A do të performojë dhe do të fitojë një kampionat kjo skuadër Nuk kam ide. Por unë në thelb kurrë nuk kam marrë snajper dhe e dua ekipin që kam hartuar. Tani do të duhet vetëm të presim dhe të shohim nëse ata mund ta bëjnë atë të bërë. Unë mendoj se është e drejtë të them se sezoni im mund të varet nga loja e Michael Porter Jr, dhe unë jam i mirë me këtë.

Titujt e së Enjtes Natë

Christian Wood ishte aq i mirë sa reklamohej në debutimin e tij

Nuk jam i sigurt që Wood mund të ketë qenë më i mirë në debutimin e tij për Rockets, duke grumbulluar 27 pikë në skuadër me 10 kërcime, dy asistime, një vjedhje, një bllokim, xhiro zero dhe dy trepikësh. Ai goditi 10-të-18 gjuajtje dhe të pesë gjuajtjet e lira, vrapoi në dysheme dhe luajti si një All-Star. E di që unë jam gjithnjë në atë sezon dhe asgjë që pashë mbrëmë nuk më ndryshoi mendje. Në fakt, ai ndoshta bëhet një përzgjedhje e Raundit 3 pas asaj që bëri natën e kaluar. Treni hype po rrotullohet në Dru dhe unë jam krenar që jam dirigjent. Eric Gordon dhe James Harden gjithashtu luajti mirë, por Harden thjesht po i kushton kohën derisa të tregtohet. Unë mendoj se ai do të përfundojë në Philly në një paketë për Ben Simmons, por ai fjalë për fjalë mund të përfundojë kudo. Lajmi i mirë është ai James Harden dhe do të dalë jashtë pavarësisht se ku do të ulet.

Luka Doncic godet 8-nga-9 gjuajtje të lira

Luka Doncic goditi vetëm 6-të-18 gjuajtje, humbi të gjashtë gjuajtjet e tij me 3-shënues dhe goditi 8-nga-9 gjuajtje të lira për 20 pikë, pesë borde dhe shtatë dime në një humbje të kohës shtesë ndaj Timberwolves. Ai goditi vetëm 6 nga 10 gjuajtje të lira në ndeshjen e tij të mëparshme, por u tërhoq përsëri sonte. 0-për-6 nga qendra e qytetit ishte paksa e çuditshme, por është para-sezoni dhe nuk shqetësohem aspak. Matt Stroup dhe unë kemi një ‘bast shirsey’ nëse Luka do të bëjë të paktën 76 përqind të gjuajtjeve të tij të lira dhe unë në fakt mendoj se ai do të vijë më afër 78 përqind këtë sezon. Shumë njerëz të industrisë nuk e pëlqejnë Luka në Nr. 1 për shkak të gjuajtjeve të lira të tij me hije, por nuk më intereson. Për sa kohë që kyçet e këmbëve dhe trupi i tij mbajnë lart, ai mund të arrijë mesatarisht 30-10-10 këtë sezon dhe gjuajtjet dhe kthimet e tij të lira mund të kapërcehen lehtësisht. Dhe duke pasur parasysh të gjitha pikëpyetjet përreth djemve si James Harden, Anthony Davis dhe Qytetet Karl-Anthony, Unë jam i kënaqur me hedhjen zare në Luka. Dhe duke folur për zgjedhjet nr. 1, jam i befasuar që nuk i kam parë Stephen Curry shkoni në Nr. 1 në një nga ligat e mia akoma. Nuk e urrej idenë.

Jarrett Culver është papritmas një gjuajtës i lirë

Jarrett Culver, i cili gjuajti 46 përqind nga linja e gjuajtjeve të lira si një rishtar sezonin e kaluar, goditi të gjashtë gjuajtjet e tij të lira të Enjten për të përfunduar në para-sezon një 13-të-13 nga vija e bamirësisë. Ai gjithashtu grumbulloi 18 pikë, katër borde, katër asistime, dy vjedhje, dy bllokime dhe dy shënime me 3 pikë, dhe ndërsa ai nuk është një lojtar fantazie i domosdoshëm tani, ai duket mjaft i mirë për të vazhduar një fluturues të vonshëm. Përqindja e tij e gjuajtjeve të lira i shkatërroi vlerën e fantazisë sezonin e kaluar, por ai mund të ketë drejtuar anijen.

Kelly Oubre duke u përshtatur mirë në GSW

Kelly Oubre luajti 23 minuta dhe shkoi jashtë për 22 pikë, katër trepikësh, katër kërcime, një asistim dhe një bllokim ndaj Mbretërve. Klay Thompson është jashtë për vitin dhe Oubre do të shkojë së bashku me Steph Curry. Unë nuk kam qenë në gjendje ta gjej atë askund, ndoshta për shkak të fiksimit tim me CWood dhe MPJ, por Oubre do të jetë një ndryshues i lojërave fantazi këtë sezon. Oubre shkoi në Raundin 6 të draftit të Kamla me djem si Coby White, Gordon Hayward, Lonzo Ball, Robert Covington, Brandon Clarke, TJ Warren, John Wall, Tobias Harris, Ricky Rubio, Lauri Markkanen dhe Thomas Bryant në atë raund. Dhe unë nuk do të isha kundër shënjestrimit të Oubre në Raundin 5 për ta siguruar marrjen e tij. Ai do të jetë më i mirë se shumica e lojtarëve të marrë në Raundin 6.

Dillon Brooks do të jetë një zgjedhje e fshehtë e vonë e drafteve

Dillon Brooks grumbulloi 24 pikë në gjuajtje 10-të-15 me katër borde, katër asistime, katër tre-shënues dhe një bllok. Ja Morant kishte 18 pikë dhe 13 dime dhe është djali që duhet të ketë në Memfis, por Brooks po tregon shumë premtime dhe mund të jetë një zgjedhje e poshtër në raundet e fundit të draftit tuaj. Duket se e posedoj atë në ekipe të shumta çdo vit, por kjo mund të jetë koha e tij për të shkëlqyer, veçanërisht me Jaren Jackson Jr. jashtë për një kohë.

De’Andre Hunter luan më mirë sesa reklamohet

De’Andre Hunter erdhi me 22 pikë, një kërcim, një vjedhje dhe pesë 3-pikë për Hawks të enjten. Ai ka pasur një para-sezon të shkëlqyeshëm dhe ndërsa shumë strategji të vonshme kanë qenë në shënjestër për të marrë starterin Cam e Kuqërremtë, Hunter nuk mund të injorohet në këtë pikë. Atlantshtë shumë e mbushur me njerëz në Atlanta dhe unë kam qenë në shënjestër Bogdan Bogdanoviç, Danilo Gallinari dhe Kuqërremtë (si dhe Trae Young, John Collins dhe Clint Capela), Hunter meriton një konsideratë të vonë.

Devin Vassell po bëhet interesante në San Antonio

Përveç nga shoqëria ime e miqtë e Golden Tee (Executive Pet Transport) që lëviz qenin e Vassell të Enjten, Vassell ishte përsëri i mirë, duke grumbulluar 18 pikë, gjashtë borde, tre asistime, dy vjedhje dhe dy tre-shënues në gjuajtjet 8-të-13. Ai erdhi në një mesatare të numrave të fortë, duke përfshirë 3.5 vjedhje, dhe duket se është një bllokim për të qenë pjesë e rotacionit të Spurs këtë sezon. Unë mund të mendoj për mënyra më të këqija për të goditur një zgjedhje të raundit të fundit dhe vjedhjet e Vassell janë më shumë se intriguese. Unë nuk e kam tërhequr askund, por është koha të mendoj për ta kapur vonë.

Delon Wright duket si një gjumë i denjë

Delon Wright luajti vetëm 19 minuta por kishte 13 pikë, tre trepikësh, tre borde, dy asistime dhe tre vjedhje me zero xhiro të enjten. Ai po fillon për Pistons dhe ndërsa ishte një bust në Dallas vitin e kaluar, ai do të ketë një rol të madh në Detroit. Jared Johnson ka të bëjë me Delon këtë sezon dhe unë jam hedhur në bandë. Ai shkoi në Raundin 13 të draftit të Kamlës dhe ai lehtë mund të përfundonte të ishte një vjedhje kaq vonë.

Hornets do të jenë një ekip argëtues këtë sezon

LaMelo Ball goditi 7-të-17 goditje dhe katër 3-pikësh për 18 pikë, dy kërcime, pesë gjuajtje dhe një vjedhje të enjten. Ky fëmijë është argëtues për t’u parë, periudhë. Dhe ai do të përmirësohet vetëm me kohën. Ai shkoi në Raundin 9 në draftin e Kamlës dhe unë jam mirë me të, megjithëse preferoj timen Josh Richardson zgjedh atje Ai duket se po dridhet Miles Ura në njësinë e dytë, ndërsa Bridges goditi 8-të-12 gjuajtje dhe një tre-tregues për 17 pikë, katër borde dhe dy asistime. Topi po i hedh rrugicë Urave sipas dëshirës dhe ai është një djalë tjetër që nuk do ta kisha mendjen të merrja një avion të vonë. Terry Rozier dhe Devonte ‘Graham gjithashtu dukeshin mirë të enjten, por ki parasysh këtë Gordon Hayward ishte jashtë me një gisht të thyer. Supozimi im është Bridges, Rozier dhe Graham do të kenë të gjitha ndeshjet e mëdha këtë sezon, por pasi Hayward (dita-ditës) të kthehet në përzierje, të gjithë do të jenë të paqëndrueshëm. Graham shkoi në Raundin 8, Rozier shkoi në Raundin 10 dhe Urat shkuan në Raundin 12 në draftin Kamla. Dhe nëse po mendoni, Hayward shkoi herët në Raundin 6 në draftin Kamla.

Daily Dose do të kthehet të Shtunën dhe çdo ditë të dytë të sezonit NBA për t’ju kapur në atë që keni humbur ndërsa ishit në qytet duke u argëtuar. Oops, dua të them ndërsa ishit në shtrat duke fjetur, pasi që dalja aktualisht nuk është një mundësi. Në çdo rast, ndihet mirë që jam përsëri dhe mezi pres fillimin e sezonit më 22 dhjetor! Dikush dëshiron të ketë një draft me dy persona?Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu