Me afatet e tregtisë së NBA rreth një javë larg, gumëzhima ka filluar të merret me atë se kush mund të tregtohet.

Ne kemi përpiluar një listë të lojtarëve më të përfolur në tregun tregtar. Ky grup përfshin gjithashtu disa lojtarë që mund të kenë më shumë gjasa të gjejnë veten diku tjetër përmes një blerje sesa një tregti për arsye kontraktuale.

Siç ndodh shpesh, sepse skuadrat përfundojnë shitës, ka disa grupime të lojtarëve këtu. Rendi i përafërt është lojtarët, ose disa nga një grup lojtarësh, ju mund të ndiheni relativisht të sigurt se do të keni një ekip të ri brenda një jave apo më shumë.

Kuarteti veteran i Oklahoma City Thunder

George Hill, Al Horford dhe Darius Miller

Hill është lart në këtë listë, sepse ai plotëson një nevojë si një roje combo jashtë stolit për çdo numër pretendentësh. Kontrata e tij është gjithashtu shumë e tregtueshme me 9.6 milion dollarë këtë sezon dhe vetëm 1.3 milion dollarë të garantuar për 2021-22. Horford do të jetë më i vështirë për të lëvizur sepse i ka borxh para të konsiderueshme, por ka disa skuadra interesante në njeriun e madh të përtërirë. Miller është kryesisht këtu sepse Sam Presti mund të përdorë kontratën e tij që mbaron 7 milion dollarë për të marrë para të këqija nga një ekip tjetër në këmbim të një tjetër zgjedhje drafti.

Ne tashmë e njohim Aldridge nuk do ta përfundojë sezonin në San Antonio. Nëse Spurs mund të gjejnë një ekip që mund të përputhet me pagën për 24 milion dollarë, ai do të tregtohet. Nëse jo, Aldridge do të blihet. DeRozan është në një vend interesant. Ai ka gjetur jetë të re si një “fuqi” përpara në formacionet e Spurs për topa të vegjël. Ai mund të mos përfundojë kudo. Gay është lart në listën e disa pretendentëve që kërkojnë një shënim përpara jashtë stolit. E njëjta gjë për Mills, por si roje shënuese. Sfida me lëvizjen e DeRozan ose veterinerit në stol është se Spurs janë ende duke garuar për një vend playoff këtë sezon. Ata mund të mos dëshirojnë të bëjnë një shitje të plotë zjarri.

Victor Oladipo me topin në njërën dorë gjatë një loje.

Victor Oladipo nuk ishte kurrë i gjatë për Houston, dhe Rockets do të marrin atë që munden për të në afatin e tregtisë. (Foto AP / Tony Dejak)

Dyshja e Houston Rockets që skadon

Victor Oladipo dhe PJ Tucker

Oladipo refuzoi një shtesë kjo ia vlente afërsisht vlerës së tij të tregut. Kjo është një shenjë që ai nuk ka ndërmend të qëndrojë në Houston këtë sezon. Rockets do të marrin atë që munden për të në tregti. Tucker, si Aldridge, është vendosur në stol ndërsa Houston kërkon një tregti. Duke pasur parasysh rolin e tij si një i madh 3-dhe-D dhe kontratën e tij të tregtueshme, prisni që Tucker të zhvendoset mjaft lehtë. Eric Gordon dhe Danuel House do të bashkohen me dy shokët e tyre të skuadrës nëse jo për shqetësimet aktuale të lëndimeve.

Sacramento Kings treshja e bigs

Harrison Barnes, Nemanja Bjelica dhe Hassan Whiteside

Barnes është në ose afër krye të listës për disa pretendentë. Nëse Mbretërit duan ta lëvizin atë, ata duhet të jenë në gjendje të marrin një kombinim të bukur të talenteve të rinj dhe zgjedhje të drafteve në këmbim. It’sshtë e gjitha për Sacramento që gjen atë që mendon se është një kthim i drejtë për Barnes. Bjelica nuk do të kthejë paketën që Barnes do, por ai mund të plotësojë rolin e një shtrirjeje të madhe për një pretendent. Kjo vlen për një zgjedhje të raundit të dytë dhe mbase një fletushkë për një lojtar më të ri. Whiteside është jashtëzakonisht i tregtueshëm sepse ai është në një marrëveshje minimale. Ai ka qenë i lidhur me Los Angeles Lakers për rreth një muaj. Prisni që ai të zbresë atje, ose me një pretendent tjetër, përmes tregtisë ose blerjes.

Treshja roje e New Orleans Pelicans

Lonzo Ball, Eric Bledsoe dhe JJ Redick

Pelikanët kanë bërë blerjen e këtyre të treve për një kohë tani. Ball ka filluar të luajë më mirë gjatë muajit të fundit apo më shumë, duke e bërë më pak të mundshme që New Orleans ta lëvizë. Agjencia e tij e lirë e kufizuar në pritje mbetet një faktor komplikues, si për Pels, ashtu edhe për çdo skuadër që mund të tregtojë për të. New Orleans do të lëvizë Bledsoe nëse mund të gjejë një marrës, i cili duket më pak i mundshëm nga dita në ditë. Marrëveshja me Bledsoe ndihet si më shumë një lëvizje jashtë sezonit. Redick nuk ka shumë të ngjarë të përfundojë sezonin me Pelicans. Ai ose do të tregtohet në një pretendent që kërkon një gjuajtës stoli, ose do të blihet për të përfunduar sezonin (dhe ndoshta karrierën e tij) me ekipin e zgjedhur prej tij.

Kuti misterioze Orlando Magic

Khem Birch, James Ennis, Evan Fournier, Aaron Gordon, Terrence Ross, Nikola Vucevic

Lojtarët janë renditur sipas rendit alfabetik, por kjo mund të jetë gjithashtu rendi i gjasave që secili të tregtohet. Askush nuk po entuziazmohet së tepërmi për Birch ose Ennis, por ata kanë kontrata të vogla dhe mund të ndihmojnë si lojtarë stol për çdo skuadër të mirë. Fournier do të ketë një rol më të madh, ka një kontratë mjaft të tregtueshme dhe nuk dihet nëse ai do të qëndrojë në Orlando këtë sezon. Nëse Magjia mund të marrë diçka të mirë për të, do të ishte më mirë të lëvizte tani, kundrejt rrezikut të humbjes së Fournier për asgjë në verë.

Gordon, Ross dhe Vucevic janë shumë i kërkuar. Deri më tani, Orlando ka mbyllur çdo telefonues për cilindo nga tre veterinerët. Nuk është se ato janë të paprekshme në vetvete, por Magjia ka vendosur një çmim të lartë për të tre. Do të marrë një ofertë e madhe për të marrë Gordon ose Ross dhe një paketë përbindëshe për të ulur Vuçeviqin.

Klubet e blerjeve të Cleveland Cavaliers

Andre Drummond dhe JaVale McGee

Drummond është ulur dhe me durim duke pritur për një shtëpi të re. Ndoshta nuk po vjen përmes tregtisë. Cavs po përpiqen, por ata nuk duan të marrin para të këqija. Asnjë skuadër nuk po dorëzon tre deri në katër lojtarë në krahasimin e pagave për të sjellë Drummond. Duket se ai po shkon drejt një blerje të caktuar. McGee thotë se ai nuk është i interesuar për një blerje, por gjërat shpesh ndryshojnë pas afatit. Ai ka qenë në pretendentët për titull tashmë një kohë. Nëse McGee po përballet me një skuadër të keqe, ai mund të ndryshojë mendjen për të ndjekur një unazë tjetër.

Andre Drummond me topin në njërën dorë gjatë një loje.

Andre Drummond ka qenë ulur jashtë ndërsa pret një tregti nga Cleveland Cavaliers. (Foto AP / Tony Dejak)

Dyshja Portland Trail Blazers shumë e dëmtuar

Zach Collins dhe Rodney Hood

Collins nuk ka luajtur fare këtë sezon pasi ka luajtur në vetëm 11 ndeshje në 2019-20. Hood ka bërë një kthim nga Akili i shqyer, por kontrata e tij ishte gjithmonë e vendosur si një kontratë e tregtueshme. Kombinuar, Collins dhe Hood janë mbi 15 milion dollarë në pagë që përputhet në një tregti. Blazers janë vetëm prapa pretendentëve të vërtetë në Konferencën Perëndimore. Nëse ka një tregti për t’i shtyrë ata deri në nivelin e pretendentit për në Finale, Collins dhe Hood janë ata që do të shkojnë.

Memfis Grizzlies expiring big

Gorgui Dieng

Kjo është e thjeshtë: Dieng është jashtë rotacionit dhe ka një kontratë prej 17 milion dollarësh që skadon. Nëse Memfisi mund ta zhvendosë atë dhe të forcojë një vrapim në Turneun e Play-In dhe ndoshta playoff-et më pas, do të ndodhë. Nëse Grizzlies mund të blejnë dikë me kontratë për disa vjet, kjo e bën veçanërisht të mundshme që Dieng të tregtohet.

Njeriu më i madh i Atlanta Hawks

John Collins

Hawks janë në një vend të ndërlikuar me John Collins. Ai është shumë i mirë, por ata kundërshtuan t’i japin atij një zgjatje maksimale në sezonin e jashtëm. Këtë verë, për shkak se nuk ka shumë agjentë të mirë të lirë, por disa ekipe kanë hapësirë ​​për kapak, Collins ka të ngjarë të marrë një ofertë maksimale. Nëse Hawks nuk janë të angazhuar 100% për të përputhur një fletë oferte maksimale për Collins, ata duhet ta tregtojnë atë për përshtatje afatgjata së bashku me Trae Young. Nëse përputhja e një marrëveshje maksimale për Collins, ose dhënia e tij një e plotë, nuk është problem, atëherë Collins qëndron aty ku është.

Revole e përhershme e Detroit Pistons

Wayne Ellington

Fati i Ellington është të jetë në një kontratë një vjeçare që mund të tregtohet në çdo afat për gjysmën e dekadës tjetër. Ai është djali më plug-and-play në këtë listë. Shkëmbeni për Ellington dhe lëreni të gjuajë në 20 minuta nga stoli juaj. Kjo ka vlerë për skuadrat e mira, kështu që Detroit duhet të gjejë një marrës për një ose dy zgjedhje të raundit të dytë.

Dy veterinerë që nuk lëvizin

Bradley Beal dhe Kyle Lowry

Beal nuk dëshiron një tregti. Wizards Washington nuk duan të tregtojnë Beal. Kjo vjen sepse ai është një lojtar i All-NBA në një ekip të keq, por nuk është aq e thjeshtë. Ndoshta në verë ose në afatin e vitit të ardhshëm, nëse Uashingtoni është akoma keq, kjo do të jetë diçka. Lowry përmendet sepse ai është një veteran shumë i mirë në një kontratë që skadon në një ekip të përzier. Sfida është gjetja e pagës përkatëse për kontratën e tij prej 30.5 milion dollarësh. Filadelfia do të dëshironte të kishte Lowry, por për ta fituar atë do t’i kushtonte 76ers të paktën tre deri në katër lojtarë dhe një sasi të konsiderueshme të thellësisë së tyre. Nuk ka gjasa që diçka të ndodhë me rojet veteranë në afatin e caktuar.

Më shumë nga Yahoo Sports:Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu