Njëmbëdhjetë nga 13 ndeshjet e planifikuara u luajtën të Premten në mbrëmje në shoqatë, dhe megjithëse asgjë ‘e çmendur’ nuk ndodhi, kishte disa shfaqje për kohën e madhe që meritojnë njohje.

Për herë të dytë në tre ditë, Collin Sexton dhe Cavaliers mundi Kyrie Irving dhe rrjetat që ishin jashtë Kevin Durant (pushoni) dhe thjesht refuzoni të luani mbrojtje. Xha Drew ra 38 pikë por James Harden goditi vetëm 6-të-14 dhe shënoi vetëm 19. Sexton eci me Cavs me 25 pikë dhe nëntë asistime dhe ishte një nga gjashtë lojtarët e Cleveland që shënoi në dy shifra. Kini kujdes për këtë ekip të ri që është top pesëshe në shënimin e mbrojtjes.

Hawks luajtën një mbrojtje të fortë kundër Wolves në fitoren e tyre 116-98, gjithashtu. Por ishte Clint Capela dhe Trae Young kush vodhi shfaqjen. Capela kishte 10 bllokime në 30 minuta, duke përfunduar me një triple-dyfish 13/19/10 dhe gjatë tre ndeshjeve të fundit, ai po mburret me 21 pikë absurde, 20 kërcime dhe gjashtë blloqe në lojë. Lexojeni përsëri. Ndërkohë, ‘Ice Trae’ shpërtheu për një sezon të lartë 43 pikë me katër borde, pesë dimes dhe tetë 3-pikë në 31 minuta, duke kujtuar të gjithë pse ai është një nga lojtarët më të mirë nga drafti i 2018.

Dhe për dashurinë e Zotit, pse është kështu Keldon Johnson akoma i disponueshëm në 26% të ligave Yahoo? Ai shënoi 17 pikë dhe tërhoqi në një karrierë të lartë 14 kërcime të Premten vs Mavs dhe po poston një natë 14.1 pikë dhe 7.1 kërcime me 45% gjuajtje këtë sezon. Unë do ta zgjidhja, por ai është marrë në të tre ligat e mia. Cfare po pret

Ja disa nga të mirat dhe të këqijat nga veprimi i së Premtes mbrëma.

Të Mirët

Jeremy Lamb – Ishte vetëm ndeshja e dytë e Lamb nga një dëmtim i ACL që e largoi atë që nga 23 shkurt, 2020, por ai dukej si Jeremy Lamb të vjetra. Në 28 minuta larg stolit, ai gjuajti 7-e-14 nga fusha dhe 7-e-8 nga linja, duke përfunduar me 22 pikë, shtatë borde, një asistim dhe një vjedhje në fitoren e Pacers 120-118 për kohën shtesë kundër Magji. Ai është marrë 20% në ligat Yahoo gjatë javës së fundit dhe me të drejtë kështu sepse kthimi i tij vjen në një kohë kur Pacers kanë nevojë për krahë me Caris LeVert (veshka) dhe TJ Warren (këmbë) janë jashtë për një kohë të pacaktuar. Ai do të luajë rreth 25-30 minuta në lojë dhe ishte në parket në kohën e krizës të Premten, gjithashtu. Merrni atë nëse ekipi juaj po merret me lëndime ose protokolle COVID.

Kendrick Nunn – Do të doja të kisha pasur një javë si produktiv dhe Kendrick Nunn ka që nga e hëna. Në tre ndeshjet e fundit të Miamit, ai ka mesatarisht 22,6 pikë, 5,6 kërcime, 4,3 asistime dhe dy vjedhje. Ai ka bërë 25-të-43 goditje (58%) dhe tetë tre-shënues dhe Heat janë 2-1 në atë hapësirë. Easilyshtë lehtësisht pjesa e tij më e mirë e sezonit dhe Erik Spoelstra duhet të lehtësohet dhe të jetë i lumtur që dikush është rritur në mungesë të Jimmy Butler dhe Avery Bradley të cilët janë të dy aktualisht jashtë për shkak të protokolleve të shëndetit dhe sigurisë së ligës. Ekipi gjithashtu ka qenë pa Tyler Herro (qafë) i cili thuhet se fluturoi përsëri në Miami dhe do të humbasë ndeshjet e së Shtunës dhe të Hënës kundër Brooklyn Nets të mbushur me yje. Nunn është një lojtar i domosdoshëm për kohën dhe unë do të lëvizja shpejt sepse ai po fluturon nga raftet, pasi u mor mbi 30% vetëm gjatë javës.

Jarrett Allen – Ish-qendra e Nets ishte e gjitha buzëqeshje të Premten mbrëma kundër ekipit të tij të vjetër, dhe arsyeja ishte thjesht se Cavs po fitonin dhe gjithashtu sepse ai i zhytur në Joe Harris. Allen shënoi 19 pikë me gjashtë kërcime në 19 minuta në fitoren e Cleveland 125-113 ndaj Brooklyn ndërsa Cavs rrëzuan Nets mizor për të dytën ndeshje radhazi. Në këto dy gara, dy të parat e karrierës së Allen me Cavs, ai ka luajtur 50 minuta jashtë stolit, duke arritur gjithsej 31 pikë, 17 kërcime, dy asistime, katër bllokime dhe një vjedhje. Ai ka bërë 68% të golave ​​në fushë dhe 83% të gjuajtjeve të tij të lira dhe po i bën të gjitha këto duke luajtur prapa Andre Drummond. Po numëroj ditët kur Drummond tregtohet në mënyrë që afro-ja më e mirë e kampionatit të mund të futet në njësinë fillestare me kohë të plotë atje ku ai me të vërtetë bën pjesë.

Delon Wright & Wayne Ellington – Gjykata e Pistons na dha një ‘kthim prapa të premten’ kundër Rockets të Premten mbrëma në Detroit. Wright kishte 18 pikë, gjashtë kërcime, dy asistime dhe tre vjedhje në vetëm 28 minuta. Ai goditi 8-të-14 gola në fushë, duke përfshirë dy treshe dhe tejkaloi rezultatin e tij shënues nga tre ndeshjet e fundit të kombinuara kundër Rockets. Ishte gjithashtu hera e tij e parë duke shënuar me dy shifra që nga 8 janari, dhe me rishtar Killian Hayes (hip) jashtë për të paktën dy muaj të tjerë, Wright do të luajë një ton dhe duhet të jetë i rostuar në ligat standarde dhe të thella. Ai është ende i ulur në 64% të heqjes dorë në Yahoo. Ellington, ashtu si Wright, shënoi 18 pikë në lojë, si dhe të gjitha pikët e tij që vijnë nga përtej harkut, ku ai bëri gjashtë trepikësh. Qitësi tani ka regjistruar të paktën 16 pikë në tre lojëra radhazi dhe vetëm 7% e menaxherëve të fantazisë po përfitojnë nga loja e tij. Ai është një burim i mirë për treshe për ata me 9 dhe 8-mace dhe ia vlen të shikohet në ligat e thella.

E keqja

Patrick Beverley – Nëse lojtarët fituan pikë fantazie për duartrokitje nga pankina, Patrick Beverley do të ofronte vlerën e top-10. Por në realitet, ai renditet në vendin e 117-të dhe ai tregoi pse të Premten në mbrëmje vs Thunder. Ai shënoi një pikë në 30 minuta. Një Uno Gjysma e dy. Ai kishte tetë borde, dy asistime dhe tre vjedhje, kështu që ishte një shfaqje disi e denjë, por ai gjithashtu kishte katër faulle. Pat Bev njihet si lloji i bezdisshëm i dëmtuesve, por për mua, ai është pak i mbivlerësuar si mbrojtës. Sipas Renditjes së Ekipit, Beverley arrin mesataren 3.64 faul për ndeshje këtë sezon, i barazuar në vendin e gjashtë, më i shumti në NBA. Për krahasim, ai regjistron vetëm dy vjedhje të kombinuara (0.7) dhe blloqe (1.3) për konkurs. Kjo nuk është shumë e mirë për një ‘specialist mbrojtës’ dhe për disa arsye, 21% e menaxherëve të fantazisë mendojnë se ai vlen për një vend në listë për momentin. Lëreni atë në heqje dorë.

John Collins – Ishte një natë e harrueshme për të John Collins të Premten vs Wolves pasi ai arriti të shënonte vetëm katër pikë në gjuajtjet 2-në-8 me shtatë kërcime, tre asistime dhe një bllokim në 28 minuta. Performanca e tij e dobët vjen vetëm një ndeshje pasi ai shënoi një sezon të lartë 31 pikë dhe është hera e dytë në katër garat e kaluara që ai ka shënuar më pak se 10 pikë. Ai ka qenë në kundërshtim këtë vit dhe tani me Danillo Gallinari përsëri, ai mund të jetë në një betejë për disa minuta duke ecur përpara. Gjithsesi, nata i përkiste Trae Young dhe Clint Capela. Trae shkoi për 43 pikë dhe tetë shënoi 3 pikë dhe Capela regjistroi një triple-double me 13 pikë, 19 kërcime dhe 10 bllokime qesharake.

Kushërinjtë DeMarcus – Mos u mashtroni nga 15 kërcimet, shtatë asistime dhe dy bllokime të Boogie – ai pati një lojë mjaft të keqe kundër Pistons të Premten në mbrëmje. Duke filluar në vend të Christian Wood (kyçin e këmbës), ai gjuajti 2-të-16 nga dyshemeja, 1-e-6 nga tre, duke përfunduar me pesë pikë, dhe kishte pesë xhirime dhe katër faulle në 33 minuta. Në dy starte këtë sezon, ai ka një total prej 14 pikësh në gjuajtje 4 me 25. Por kjo nuk është dalja e parë e keqe që Boogie kishte në vitet 2020-21. Ai ka shënuar vetëm në dy shifra një herë në 11 ndeshje dhe ka vetëm 19 pikë të kombinuara në katër të fundit. Sigurisht që jo Kushërinjtë DeMarcus ne jemi mësuar të shohim në vitet e kaluara gjë që është zhgënjyese për tu parë. Por ai do të marrë një tjetër goditje atë të Shtunën sepse Wood ka të ngjarë të rri përsëri. Ne do të shohim nëse ai mund të kthehet prapa.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu